40MB'lık veri 45 saniyede cebinizde

LG'nin teni HSDPA cep telefonu SH150 ile 40MB'lık dosya 45 saniyede iniyor.

  • Selçuk İslamoğlu

Yüksek hızla bağlantı imkanı sağlayan High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA) teknolojisine sahip yeni LG'lerin duyurusu Kore'de yapıldı. 7.2MBps'lik HSDPA telefonlar 40MB'lık bir dosyayı 45 saniyede indirebiliyor.

Telefonda ayrıca e-sözlük, geliştirilmiş telefon içi arama fonksiyonları, ses/video oynatıcı, USIM kart sayesinde elde edilecek veri bankası, çoklu görev desteği gibi ek özellikler de yer alıyor.

Kore piyasasında telefonun 640$'dan satışa çıkacağı belirtiliyor.

HSDPA nedir?
HSDPA, yüksek hızda dosya indirimine olanak sağlayan üçüncü nesil (3G) iletişim protokolüne verilen bir ad. UMTS ağı üzerinden daha yüksek hız ve kapasitede dosya indirimi prensibini kullanan sistemde halen geliştirilen hızlar 1.8, 3.6, 7.2 ve 14.4 Mbit/s.

Yeni yeni telefonlara aktarılmaya başlanan bu özellik üzerine daha önce Samsung da Ultrasmart F700 ile benzer bir ürünü piyasaya sürmüştü.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

bunları görmeye ne bizim sabrımız dayanır nede ömrümüz

yüksek hızı ne yapalım normal hızları normal fiyata indirsinler önce

turkıyede kac dakıkada ınıyor 3 g destegı yoksa bir yerde gereksız

evet önce fiyatlar düşsün, bırakın hızı ya.

Yavaşının ucuzlaması için hızlısının çıkması gerekmiyormu?

su 3g yi kullanmazsam gozum acik giderim :(:(

40 mbtın bizim cepimize uzun süre inmeyeceği kesin.Ben 100 kontür ile turkcellden 10 küsür mb indirebildim ve hızını söylememe gerek yok sanırım..:D

eminim en son bize gelir bu teknoloji.Daha 3G'ye bile geçemedik be.Daha geçen bi arkadaşımdan öğrendim Bulgaristan internet hızında bizi geçmiş adamlar 8 mbitle bağlanıyormuş.biz daha yeni 4mbitteyiz..

o da bişey mi ya benim ki fark koyar ona

Sen de yorum yaz