9 yaşındaki kız, oyun geliştirmeye hazır!

Yaşıtları parklarda oynarken, 9 yaşındaki bu kız çocuğu bakın neler başardı!

9 yaşındaki kız, 16.000 dolar fon topladı!
Erkek kardeşlerine göre Mackenzie başaramayacaktı

Kickstarter'ın belki de en genç yıldızı 9 yaşındaki Mackenzie Wilson, bir RPG oyunu tasarım kampı için 16.000 dolardan fazlasını toplamayı başardı.

Kickstarter'ın çocukları kabul etmemesi nedeniyle annesiyle beraber çalışan Wilson, 9-12 yaşındaki çocuklar için hazırladığı bir haftalık RPG tasarımı kampının masraflarını karşılamak üzere bir kampanya başlattı. "Bilgisayarları seviyorum, özellikle de video oyunlarını, oyunları ve RPG'leri. Özellikle de Magic the Gathering ve babamla beraber oynadığım Borderlands 2'yi" diyen Wilson, kendi oyunlarını yazmak istediğini şöyle anlatıyor:

"Benim oyunum, şu an sıkışıp kaldığım oyunlara göre daha geniş bir yaş aralığı tarafından oynanacak. Ne üzücü ki şu an benim yaşımdaki çocukların oynaması için çok fazla RPG yok."

Wilson, kampanaya için 10 dolardan fazla yatırım yapanlara oyununu (tamamlandığında) bedava vereceğini söylüyor. Sadece 28 günde 16.000 dolar fon toplayan proje, yakın zamanda bir hite dönüşebilecek gibi görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

örnek alın arkadaşlar...

@25 Mar 2013 14:57 Türkiye'de böyle bir destek fon sistemi henüz yok.Olsada saçma projeler geliceği kesin.

@25 Mar 2013 14:57 Örnek alınacak bir şey yok kız hayalinin peşinde koşuyor hayali olmayan kişinin örnek alması saçma olur bunun yüzünden insanlar gelişemiyor kendi hayalinin peşinden değilde başkalarına özenme gibi düşünceler insanları engelliyor hayattan nasıl keyif alıyorsan öyle yaşamalısın.

Bu oyunlarda yaş sınırı yok mu?

@25 Mar 2013 16:53 haberi okuduysan zaten bu tarz oyunların kendi yaş kesimine hitap etmediğini, kendi yaşıtlarınında oynayacağı bir oyun yapmak istemiş

Bize verseler gelin bize de destek çıkın biz burada bekliyoruz :(

çakal dolu dünya.

Aferim kıza. Sizde gidin, apıl-samsung, ayfon-android kavgası yapıp durun.

10 dolardan fazla yatırım yapanlara oyunu bedava verecek ha... bu kızın bir tarafı (kendinin haberi olmasa da) kesin kayserili

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir