Adobe, Flash için yeni yama yayınladı

Son günlere damgasını vuran Flash Player açığı nihayet kapatıldı. İşte yapmanız gerekenler...

  • Ümit Öncel
Adobe, Flash için yeni yama yayınladı
Sizce Adobe bu yama için geç kaldı mı?

Adobe'nin popüler yazılımı Flash hemen hemen her PC'de kurulu. Özellikle web sitelerinde sıklıkla kullanılan Flash animasyonları görüntülemek için kullanılan Flash eklentisi ve oynatıcısından bulunan bir güvenlik açığı geçtiğimiz günlerde hacker'lar tarafından sıklıkla kullanılan bir araç haline gelmişti.

Adobe nihayet önceden tespit edilmiş olan bu güvenlik açığı için özel bir yama yayınladı. Kullanıcıların Flash Player sürümlerini, bu yamanın aktif olduğu 10.0.32.18'e yükseltmeleri tavsiye ediliyor. Ayrıca Adobe AIR adlı uygulamanın kullanıcılarının da, programlarını aynı yamanın uygulandığı 1.5.2 sürümüne yükseltmeleri gerekiyor.

Adobe'nin yama ile ilgili olarak yayınladığı açıklamalar ve detayları burada bulabilirsiniz (İngilizce).

Download: Flash Player 10.0.32.18

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yama Geldi Güle Güle Kullanın !

hemen indirdim kurdum teşekkürler.

Hiç yayınlamasaydı, zahmet olmuş.

sevgili çip acaba bu flaş pleyırı yükledikte her defasında bize explorer korumalı modda bunu çalıştırimmi diye soruyor ve ben korumalı modda kalmak istiyorum ama işin garip tarafı bu soruyu ortalama 7-8 kere ardı ardına soruyor ve bu program için birdaha sorma seçeneğini seçsemde nafileeee - bunu yükeyin derken ilacını da yazsaydınız ya -- yüklemeden önce böyle bir problemim yoktu bana mail ile dönermisiniz ? edipciftci@gmail.com

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir