"Akılsız" cebinizi SMS ile akıllı yapın!

Bu Java uygulaması, internet bağlantısı olmayan eski cebinizi neredeyse bir akıllı cebe dönüştürüyor

"Akılsız" cebinizi SMS ile akıllı yapın!
XLBrowser, SMS yoluyla birçok hizmet sunuyor

Gelişmiş ülkeler hızla akıllı ceplere geçse de, dünyanın bazı bölgelerinde hala standart cep telefonları kullanılıyor. Bu yazımızda size tanıtacağımız XLBrowser adındaki araç, bu eski telefonlarda SMS göndererek ve alarak internete ulaşmanızı sağlıyor. Eğer siz de akıllı olmayan bir cebe sahipseniz ve cebiniz Java uygulamalarını destekliyorsa, XLBrowser'dan faydalanabilirsiniz.

Java ile geliştirilen bir J2ME uygulaması olan XLBrowser, yerel ve dünya çapındaki içeriği eski cep telefonlarına getirmeyi amaçlıyor. XLBrowser, bildiğimiz internete ulaşmamıza izin vermese de belirli hizmetleri SMS yoluyla sunuyor. Erişim sunulan hizmetler arasında Facebook, Gmail, Hotmail, Yahoo, sözlük, oyunlar, hava durumu raporu ve diğer yerel hizmetler bulunuyor. Uygulamanın hizmeti sunmak için SMS gönderdiğini ve bunun tarifenize göre ücretlendirileceğini hatırlatalım.

XLBrowser'ı yüklemek için internet bağlantısına sahip bir cep telefonunda get.mobile-xl.com/demo adresine gitmek yeterli oluyor. İnternet bağlantısı olmayan kullanıcılar ise uygulamayı PC'ye indirdikten sonra telefonlarına bluetooth, USB kablosu veya kızılötesi ile taşıyabilirler.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

java olupta interneti olmayan telefon varmı yahu
@pr

cok sacma ve pahali bir secenek yani internet icin sgh-e250 alsin turkcell hazirkart alsin 1gb 19lira 4gb 39lira 8gb 69lira yani sms ile kullanimdan daha ucuza gelir yada merhaba yaz 2222 ye gonder 20mb al bitince 5kbps hiza duser ama cepten hizin dusmesi pek fark edilmiyor.

ne grek var ki biton internet yer bu

@2 java işletim sistemi telefonlar var

Daha çok sms paketi olanların işine yarar. :)

Geçen gün çok güzel bir ürün daha tasarladım.

Ürün bir görüntülü görüşme cihazı. Bir modem büyüklüğünde veya daha küçük olan, üzerinde HDMI, Scart çıkışı, Ethernet portu, USB girişi olan, internete kablosuz olarak bağlanabilen, çok yüksek kalitede görüntü ve ses sağlayan external bir kamera ile çalışan bir cihaz.

Cihazı televizyona bağlıyorsunuz, kamerasını televizyonun üst kısmana sabitliyorsunuz ve akrabalarınızla, arkadaşlarınızla vs internet üzerinden televizyon ile görüntülü görüşme yapıyorsunuz.

Cihazın bir uzaktan kumandası var. Kumandanın en güzel özelliklerinden biri görüştüğünüz kişinin görüntüsünü yaklaştırabiliyorsunuz, uzaklaştırabiliyorsunuz veya odaklanma ayarlarını yapabiliyorsunuz.

Cihaz sürekli internete bağlı bir cihaz. Listenizdeki arkadaşlarınız televizyonlarını açtığında veya size görüşme çağrısında bulunduğunda cihaz sizi rahatsız etmeden televizyonunuzun ekranından size bildirimde bulunuyor. Tek bir tuşa basarak kimlerin görüntülü görüşmeye müsait olduğunu görebiliyorsunuz. Kısayol tuşları ile kolayca listenizdeki önceden belirlediğiniz insanlara görüntülü görüşme isteğinizi iletebiliyorsunuz. Tek bir tuş ile görüntülü görüşme isteğini kabul edebiliyorsunuz.

Cihaz Skype servisini kullanıyor ama örneğin TTNET, AVEA, VODAFONE veya TURKCELL kendi görüntülü görüşme servisini de kurabilir.

Burada amaç iletişim tarzını ve kalitesini artık değiştirmek. İnsanları televizyonu açmak gibi kolay bir eylem ile birbirlerine bağlamak. Bu cihaz insanları televizyonunuza getiriyor. Kanepenizde rahatça otururken onlarla kolayca yüksek görüntü ve ses kalitesi ile iletişim kurabileceksiniz.

Çok pratik bir sistem. Akıllı TV sahibi olmanıza gerek yok. Zaten şu andaki akıllı tvler bu pratikliğe sahip değiller.

Ben aslında bu sistemi tüm pratikliği ile daha önce tasarladığım, klasik tvleri akıllı tvlere dönüştürecek olan Android işletim sistemli AKILLI UYDU ALICILARINA da entegre etmek istiyorum.

Benim pratik sistemim sayesinde 80 yaşında bir ihtiyar, 5 yaşında çocuk bile sevdiklerine kolayca ulaşabilecektir.

Cem Kara

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir