Alan adını güncellemeyi unutmak çok riskli

Eğer domain adınızı güncellemeyi unutursanız, başınıza neler neler geliyor. Okuyun, öğrenin...

Rehin parası ödenmezse?

Rehin parası ödenmezse?
Alan adınızı geri almak için 150 dolar ödemeye hazırlıklı olun.

Telafi süresi yaklaşık iki ay. Firma (ya da kişi) bir nevi bir rehinden kurtarma parası olan bu maliyeti ödememek ve beklemeyi tercih edip telafi süresi sonunda normal fiyattan (yaklaşık 10 dolar) kayıt etmeyi tercih ederse oldukça ilginç bir süreç başlıyor.

Çünkü bu tür beklemede olan alan adları anında Internet'te alan adı ticaretini iş edinmiş firmaların bilgisine gidiyor ve onlar da alan adlarını gözlemeye başlıyorlar. Ve genelde her zaman kullanıcıdan önce davranıp alan adını kendi üstlerine kayıt ediyorlar.

Alan adı konusunda herhangi bir hak talep edemiyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bu isin en kolay yonu DNS kaydini ve hostingi ayni firma ile yapin. Mumkunse kendi sehrinizde bulunan bir firma olsun. Bu durumda firmanin size ulasmasi kolay olacaktir. Referanslari iyi olan bir firma bu konuda cok dikkatli davranir. Ticari islemlerinizi iceren siteleri sahsen tanimadiginiz firmalar ile yapmaktansa bu tur bir onlem daha guvenilir olacaktir.

Bu konu neden haftanın en çok okunan haberi oldu anlayamıyorum ??

ismi sizde saklı domain yenibiris.com olmasın?

Artık otomatik ödeme dye bir şey var. Kayıt yaptırdığınız firmaya otomatik olarak ödeme talimatı veriyorsunuz o zamanı geldiğinde yeniliyor. Bu kadar basit...

yıllık domain güncelleme ücreti ne kadar acaba com la biten bir sitenini

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir