Aldığı masanın içinden sürpriz çıkınca...

İnternetten aldığınız ucuz ve sıradan bir masanın içinde bunları görseydiniz, siz ne yapardınız?

200 dolarlık masanın yanındaki inanılmaz "hediye!"
Muroff ve masası

Eğer internet üzerinden aldığınız bir ürünün içerisinden yüklü miktarda para çıksa ne yapardınız? Kaç kişinin başına böyle bir olay gelir bilinmez ama Connecticut'ta yaşayan Noah Muroff'un başına gelen olay tam olarak bu.

Şimdi kendinizi bu adamın yerine koyun. İnternet üzerinden (Craigslist) 200 dolar karşılığı bir masa alıyorsunuz. Eve getirip içeri sokmaya çalışıyorsunuz ancak masa kapıdan tam olarak sığmıyor. Bunun üzerine masayı, içeride tekrar birleştirmek üzere, parçalarına ayırmaya başlıyorsunuz. Bu sırada gözlerin birinin arkasına saklanmış plastik bir torba buluyorsunuz. Tabii ki bu sizi endişelendiriyor çünkü bu torbanın içerisinden hemen her şey olabilir. İçerisinde uyuşturucu türü bir şey olmaması ümidi ile (sonuç olarak bunu açıklamak oldukça zor olabilir) torbayı dikkatlice açıyorsunuz. İçerisinde ise bir miktar para buluyorsunuz. Parayı saydığınızda ise tam olarak 98.000 dolar olduğu ortaya çıkıyor.

Bu miktarda para bulmak tabii ki beraberinde bazı soruları getiriyor. Kim bu kadar yüklü miktardaki parayı masa gözü arkasına saklar? Daha önemlisi niye böyle bir şey yapar? Paranın orada olduğunu bilecek biri var mıdır ve paranın orada olduğunu kanıtlayabilir mi?

Bu soruların cevapları değişebilir ancak Muroff ailesi için sadece bir cevap bulunmakta. WTNH-TV'nin haberine göre, Noah Muroff bir haham ve bu parayı Tanrı'nın bir hediyesi olarak bile kabul etmesini mümkün değil... WTNH'ye durumu açıklarken "Eşimle anında birbirimize baktık ve 'Bu parayı sahiplenemeyiz.' dedik." diyor.

Bunun üzerine Muroff masayı aldığı kadını alıyor ve durumu açıklıyor. Kadının verebildiği tek cevap ise "Aman Tanrım!" oluyor. Kesinlikle kabul edilebilir bir cevap sayılabilir.

Peki bu para, nasıl oldu da masanın içine girdi? Haberimizin ikinci sayfasında...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Türkiyede olsa büyük ihtimal masayı direk bi şekilde eve sokar işimize bakardık paradan haberimiz bile olmazdı :) taki masa eskiyip kırıp sobaya yakacak yapana kadar :)

geri vermesi ne kadar saçma kesinlikle vermem

Çıkarımınız harika olmuş gerçekten (!)

Nerde bizde o sans ;(

Adam "biz yahudiyiz dürüstüz" alt mesajı vermiş bide kipayla .. Biz de yedik.

Bundan da ancak bu sonuç çıkardı zaten. Sakın dürüstlük üzerine öğüt verirsiniz :)

Niye vereyim parayı masa ile gelen benimdir kardeş.

Bunların parası masanın gözünden çıkar.Bizde yastığın ve çorabın içinden,südyenin arasından çıkar.

Kadının anlattığı hikaye de inandırıcı değil, belki o da masayı başka yerden almış olabilir.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
200 dolarlık masanın yanındaki inanılmaz "hediye!"
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir