Amazon.com, müşterilerine 50$ kredi dağıtıyor

Dünyanın online perakende devi Amazon.com, HD-DVD alan müşterilerinin her birine 50$ kredi veriyor.

  • Selim Öztürk
Amazon.com'dan 50$'lık kredi

Online perakende devi Amazon, 23 Şubat tarihinden önce Amazon.com'dan HD-DVD ürünlerinden birini alan herkese 50$ kredi veriyor.

Kampanyanın 23 Şubat'tan öncesini kapsaması ise oldukça manidar: Bu tarihin seçilmesinin nedeni, Toshiba'nın resmi olarak format savaşında yenildiğini duyurduğu gün olması.

Müşterilerine e-mail gönderen Amazon.com, e-mail'in içeriğinde şunları dile getirdi: "Yeni teknolojiler her zaman planlandığı gibi sorunsuz olmaz. Amazon.com olarak müşterilerimiz çok değerlidir ve HD-DVD alan her müşterimize Amazon.com'da faydanabilecekleri 50$'lık bir kredi verdik."

Amazon.com'un verdiği bu kredinin geçerlilik süresi ise 9 Nisan 2009'da sona erecek. Eğer birden fazla HD-DVD player alanlar olursa Amazon.com, her bir player için ilave 50$ kredi verecek ve bu sayı 10 adedi geçemeyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

helal olsun ya. işte tüketici dostu böyle olunur

bu da yurtdışındaki firmaların müşterilerine ne kadar önem verdiklerinin göstergesi.. bizdeki firmalar (özellikle büyük online alışveriş firmaları) biraz örnek alırlar umarım.. gerçi bizdeki firmalar daha zamanında ürün göndermeyi bile beceremezken böyle şeyler beklemek biraz hayalcilik oluyor sanırım...

aslında uygun gibi fiyatı hd dvd lerin de standart olamayacak artık kesinleşti onlar da satsın diye yapıyor zavallılar napsınlar ticaret işte

13 Nisan 2008 Pazar, 19:48 yazan ziyaretci önce haberi oku da sonra yorum yap.. 23 şubattan önce alanlar için yapmışar yani toshibanın üretimi bırakacağını duyurmadan önce alanlar için.. hddvd satma amacıyla ne alakası var..

Biz Amazondan alışveriş yapabilirmişyiz acaba ya?Bilen biri lütfen yardım etsin...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play