AMD sistemlerde mavi ekran sorunu çözülüyor

HP, AMD tabanlı sisteme sahip olan kullanıcılarını Windows XP SP3 konusunda uyardı.

AMD sistemlerde mavi ekran sorunu çözülüyor
AMD sistemlerde yaşanan SP3 sorunu can sıkmaya devam ediyor.

Hewlett-Packard, AMD tabanlı sistemleri üzerinde Windows XP kullanan kullanıcılarına SP3'ü "şimdilik" kurmamalarını önerdi. Bilindiği gibi, SP3'ün yayınlanmasının hemen ardından çok sayıda "yeniden başlama" şikayeti gelmişti.

Şirket, Pavilion ve Compaq Presario masaüstü PC'leri için hazırlanan web sitesinde şu açıklamayı yaptı: "SP3'ü yükledikten sonra, sistemin açılışı sırasında mavi ekran hatasıyla karşılaşılabiliyor. Bunun nedeni, SP3'ün, AMD tabanlı sistemlere bile Intel güç yönetimi sürücüsünü yüklemesi. "

Peki ama AMD tabanlı HP sahipleri SP3'ü ne zaman yükleyecek? Hewlett-Packard, önümüzdeki hafta HP Update üzerinden SP37394 isimli bir yama yayınlamaya hazırlanıyor. Bu yama yayınlandığında, SP3 ve AMD tabanlı HP sistemler arasındaki uyumsuzluk giderilmiş olacak.

Microsoft'un bu konuda bir yama yayınlayıp yayınlamayacağı ise merak konusu. Zira bahsedilen mavi ekran hatası sadece HP'lerde değil, Dell, Gateway ve Lenovo sistemlerde de yaşanıyor. Asus'un yonga setlerinin başı ise yeniden başlama problemiyle dertte.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

bence microsoft intel ile sıkı bir işbirligi içerisinde. bu kadar işi yapan bir yazılım şirketi bu kadar basit bir şeyi nasıl unutur? biraz düşündürücü gerçekten.

hep sorun hep sorun yeter be

Ben yükledim SP3 ü nasıl geri sileceğim fikri olan var mı çok fazla kasılma yaptı sistemimde..

AMD yi adam yerine koyan yok oysaki AMD bilgisayar dünyasına çağ atlatmak için elinden geleni yapıyor ama çoğu kişi bunun farkında değil performans testlerinde bile intelin öne çıkması bence palavradan başka bir şey değil test programlarının çoğu intele göre yazıldığı için AMD hep gerilerde kalıyor.

İntel=Microsoft ikiside dünyanın başına bela tekel firmalar ve böyle komik sorunlar unuttuklarını hiç sanmıyorum böyle birşeyi amaç başka yani desinlerki amd ye bakın hep sorun hep sorun ama sorun microsoftta. işletim sistemini güzel güzel kapatıyosun akşam sabah bir geliyosun açılmıyor böyle güzel bir işletim sistemi işte. Linux ta bazı donanım sorunları olsada en güzeli linux tabanlı işletim sistemleri yaşasın PARDUSSS en azından canı sıkıldığında çökmüyor ve gerçekten hızlı herkese tavsiye ederim arkadaşlar en azından xp nin üstüne kurup deneyebilirsiniz ikisinide birlikte kullanırsınız zaten pardusu kullanmaya başlayınca bir süre sonra xp yi siler atarsınız :)

bu yamayı sadece hp marka bilgisayarı olanlar mı kullanabilecek.benim bilgisayarım toplama ve amd işlemcili aynı sorun bende de var ve sp3 kurdum ve sistemim çöktü hiçbir türlü de kurtaramadım.tekrar format atmak zorunda kaldım.

system32 altındaki "intelppm.sys" adlı dosyanın ya ismini değiştirin ya da
o dosyayı silin. bunu yapınca amd tabanlı sistemlerde sp3 çalışıyor. bilgisayar açuılmıyor nasıl yapacağız diye soracak olursanız, güvenli kipte açın, xp kurulum cdsi ile kurtarma konsolunu açın ya da dos tabanlı bi çözüm kullanın.

Bunlar Sadece Şirketleri Vistaya Geçirmek İçin Kasten Yapılan Hareketler. Saf Olmayın.

Arkadaşlar ben AMD Duron kullanıyorum sistemimde sp3 var sorun yok şu an ama masaüstü pc si kullanıyorum hp,dell ile falan alakam yok yani bendede yine sorun cıkarabilirmi lütfen cvp verin?

Ben kuramadım bile bilgisayar kendini eski sürüme aldı kullandığım amd : AMD turion 64x

arkadaşlar ben habere uyup kurmadım ancak bilginiz olursa paylaşalım. yeni bir yama filan yaymlanırsa..

ardakadslar bnm pc ded mavı ekran hatası verıyor ve pc acılınca bu sorunun nedenı olarak bakınca bu yazı cıkıyor sizde neden kaynaklanıyordur yardım edersenız sevınırım

SORUN İMZASI

Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.0.6001.2.1.0.768.3
Yerel Kimlik: 1055

SORUN HAKKINDA EK BİLGİLER

BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: 9F28B386
BCP3: 897246E8
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 768_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:

C:\Windows\Minidump\Mini040510-02.dmp
C:\Users\HP\AppData\Local\Temp\WER-57392-0.sysdata.xml
C:\Users\HP\AppData\Local\Temp\WER71B5.tmp.version.txt

Gizlilik bildirimimizi okuyun:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=50163&clcid=0x041f

CHIP Online'ın notu:
Bunu forumda uygun bölümde sormanız gerekiyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir