Amerikan ordusuna yeni teknoloji!

Amerikan ordusunda test edilecek yeni teknoloji, askerlere çok büyük kolaylık sağlayacak...

  • Gökay Özbudak
HULC test edilecek!
Bu teknoloji, demir adamın ilk adımları olabilir mi?

Amerikan ordusu yeni bir teknolojiyi test etme aşamasında. Bu teknolojiyle beraber askerlerin taşıyabileceği yükler çok daha fazla artıyor.

Teknolojinin adı Evrensel İnsan Yük Taşıyıcısı (HULC). HULC çalışmak için li-ion batarya kullanıyor. Ayrıca bu yeni teknolojide herhangi bir kontrol mekanizması da bulunmuyor, titanyum ayaklar ve kollar asker ne yaparsa ona eşlik ediyor.

İnsan vücudunun dışında bulunan HULC tarafından taşınan ağırlık, sırtta ya da askerin önünde taşınabiliyor. 130 kiloya kadar taşınabilen yüklerde, asker, koşmak, eğilmek ya da yürümek gibi yetilerini rahatça kullanabiliyor.

Birkaç saat kullanımdan sonra biten bataryalara da çözüm bulunabilirse, Amerikan ordusunun bu teknolojiyi test edip onaylamaması için şimdilik bir neden görünmüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Crysis e doğru giidiyoruz beyler haberiniz ola haydi hayırlısı.

Bende petrol dedektörlü zırhlı anti personel tankı ürettiler sandım :D:D:D

çok iyi lan.
discovery channelda da görmüştüm bunu. çok kullanışlı hakketten

ürün biden fazla arıza yapsa asker fıtık olup geri hizmete atanır. askerler için riskli bir ürün.

Kargo işinemi girecekler acaba :)

peki cesur yürekler takabiliyorlarmı askerlerine..

mesela doğuştan takılı gelen türk askerinin yüreği gibi.
tertemiz ve pak..

birkaç yıl japonlar önce aynı teknolojiyi bir fuarda tamıtmıslardı :)

yakin zamanda bataryalara bulunacak bir cozum mobile teknolojiye buyuk yol katettircek

yakin zamanda bataryalara bulunacak bir cozum mobile teknolojiye buyuk yol katettircek
--------------------------
Bataryalara çözüm nokia'dan gelecek, deneyleri yapıldı ve başarılı olundu, amaç şarj cihazı kullanmadan telefonları şarj etmek, bunun için baz istasyonundan gelen enerjiyi şarj pilini doldurabilecek şekilde enerjiye çeviren bir donanım, fakat diğer alanlarda uygulanır mı bilemem, sadece nokia ve cep telefonları için geçerli.

ben onu bunu bilmemde batarya problemini aştılarmı.
o kıyafetlerde güç problemi olmadan bir kaç kat dha geliştirilirlerse ki kesin komple kaplama olur direk giysi yani savaş çıkartır o giysiler...

Sayın centipede dediğiniz doğru fakat habirede kurtuluş savaşını referans alarak,çanakkale savaşını referans alarak böyle sözler söylenmez ki.O zamanlar çok fazla uçurum yoktu teknolojide tamam onlarda tank tüfek herşey ama bizdede küçük miktar ve dediğiniz gibi yürek vardı kimsede olmayan türk askerinin cesur yüreği.Öyle kazandık.Fakat şimdi sırf yürek var ve başka birşey yok.Ayrıca çok fazla uçurum var bilim,teknoloji,kültür sanat,spor neredeyse herşeyde sırf teknolojiyi söylesek bile yeterli.
Türkiye'nin başına gelmiş en kötü olay Atatürk'ün ölmesidir.Atatürk ölmeseydi şu an türkiye'nin sorunları adı altında hiç bir sitede yazı göremezdiniz.Atatürk öyle bir türkiye yaratırdı ki hiç bir ülke değil saldırmak,alay etmek ben bu sözü söylersem türkler kızar mı diye düşünürdü.Fakat atatürk bunları saldırı için değil tamamen barış için kullanırdı.
Onun için diyeceğim şu madem atatürk öldü atatürk'ün ilkelerine bağlı kalarak ülkeyi geliştirmemiz lazım.(her ne kadar hiç bir zaman atatürk gibi bu ülkeye katkı sağlayamayacağımızı bilsekte.)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play