AMOLED ekranlı Galaxy Tab S'ten yeni bilgiler

Samsung'un üzerinde çalıştığı iddia edilen AMOLED ekranlı yeni bombasından ilk fotoğraf sızdı!

  • Zeynel A. Öztürk
AMOLED ekranlı Galaxy Tab S'ten yeni bilgiler!

Samsung'un piyasaya sürmeye hazırlandığı iddia edilen AMOLED ekranlı tableti Galaxy Tab S hakkında yeni bilgiler var.

Sammobile.com'un haberine göre Galaxy Tab S, 8.4 inç'lik ve 10.5 inç'lik modeller olarak karşımıza çıkacak. Böylece Samsung, 2011'de tanıttığı Galaxy Tab 7.7'den sonra tekrar AMOLED tabletlere geri dönmüş olacak. Yukarıda ve aşağıda ise Sammobile'ın ele geçirdiği 10.5 inç'lik Galaxy Tab S'in fotoğraflarını görmeniz mümkün.

Tabletin görünümü Galaxy Tab Pro ve Note Pro 10.1'e çok benzese de kullanılan ekran teknolojisi, LCD değil AMOLED. Renkler ve kontrast, AMOLED ekranlardan alışık olduğumuz kadar canlı ve keskin değil, ancak bu durum gerçek hayattaki kullanımda değişebilir.

Bu arada Galaxy Tab S'in giriş düğmesinin üzerinde aynı Galaxy S5'teki gibi bir parmak izi tarayıcısı bulunacağı söyleniyor. Arka tarafta ise Galaxy S5'tekine benzer dokulu bir kapak kullanılmış. Arka yüzde alt tarafta bulunan, daha önceki Samsung tabletlerde rastlamadığımız iki nokta ise Sammobile'ın kaynağına göre Samsung'un book cover'ının özel bağlantıları.

2560x1600 çözünürlük, Exynos 5420 işlemci, 8MP kamera gibi özelliklerle geleceği iddia edilen tabletin ne zaman tanıtılacağı, henüz bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bu site gün geçtikçe kalitesini kaybediyor nerede yeni iphone 6 sızıntıları.

@12 May 2014 17:47 ne alaka iphone 6 ipod 5 in büyüğü olacak kesşnleşti görmediysen gör iag iphone dan tiksiniyorum

içi güzel tasarımı rezalet.

Sen de yorum yaz