Android 4.4.1'de yeni keşif!

Android 4.4.1'de keşfedilen ama henüz aktif olmayan yeni bir özellik daha ortaya çıktı!

  • Cem Şancı
Android 4.4.1'de yeni keşif!

Android işletim sistemi kullanıcıları için telefonun veya tabletin ekranını kablosuz olarak TV'ye aktarmak büyük bir tabu. Bu işlevi gerçekleştiren fazla çözüm yok ve Google da kullanıcılarının bu işi başaramaması için her türlü önlemi alıyor. Hatta, PC'den TV'ye kablosuz görüntü aktarmak için geliştirdiği Chromecast ürününde birçok kısıtlama bulunuyor.

Ünlü Android ROM'u CyanogenMod'un yapımcısı Koushik Dutta, Android 4.4.1 güncellemesi üzerinde yaptıkları çalışma sırasında, Chromecast'ın Android ile çalışan cihazlardan görüntü alması için bir özelliğin güncellemeye eklenmiş olduğunu ancak halihazırda aktif olmadığını keşfetti.

Böylece Google'ın Chromecast'ı daha etkin kullanmak üzere hazırlık yaptığı ortaya çıktı. Koushik Dutta'ın verdiği bilgilere göre yakın gelecekte ChromeCast sahipleri, Android telefon veya tabletin ekranındaki görüntüyü kablosuz olarak televizyona aktarabilecek. Böylece telefonlar veya tabletler kablosuz olarak televizyona bağlanan bir multimedya merkezi gibi kullanılabilecek. Tablet veya telefondan Web'e girip dolaşırken, film oynatırken, fotoğraf galerilerini gezerken görüntüyü büyük TV ekranına yansıtıp odadaki herkesin bu görüntüleri izlemesini sağlamak mümkün olabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

General mobile discoveryde kablosuz görüntü aktarımı var

@09 Ara 2013 22:38 Var olmasına var da wi-fi de tv'yi görüyor fakat görüntü aktarma penceresinde tv gözükmediği için görüntü aktarımı yapmıyor.

işte işe yarar bir özellik diye bunar denir.

Galaxy S3 ''screen mirroring"

Samsunglarda var bu ozellik ama samsungun ozelligi tabi stock romda olmasa gerek

bu olay GMDiscovery dede var ben aktarıyorum görüntü ve sesi kablosuz olarak hemde varsayılan ayar yani stock romda

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost