Android 5.0 nasıl olacak?

Nasıl bir Android 5.0 görmek istiyorsunuz? Bakalım, haberimizdeki yeni tasarım hoşunuza gidecek mi?

Android 5.0 nasıl olacak?

Pek yakında çıkması muhtemel olan Android işletim sisteminin "ara güncellemesi" 4.3, bir ara sürüm olduğu için Google'ın mobil işletim sistemine devrim niteliğinde değişiklikler getirmesi beklenmiyor. Bu yüzden tüm gözler bundan sonraki "baba" güncellemek olarak görülen Android 5.0 üzerinde.  Key Lime Pie kod adı ile piyasaya sürülecek olan güncelleme Android dünyasına yepyeni bir soluk getirecek gibi duruyor.

Şu an için Key Lime Pie'ın ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda bir bilgi yok, ancak Android dünyasının yaratıcı tasarımcıları Android 5.0 için konsept tasarımlar geliştirmekten geri durmuyorlar.

Burada gördüğünüz ekran görüntüleri ünlü sanatçı Jinesh Shah tarafından hazırlanmış ve hayalindeki Android işletim sisteminin nasıl bir şey olduğunu bize gösteriyor. Son derece temiz ve minimalist bir yaklaşımla hazırlanmış olan tasarım bu aralar mobil işletim sistemleri dünyasındaki trendi de gözler önüne seriyor.

Devamı ve daha fazla görüntü, haberimizin ikinci sayfasında...

Widget'ları gizlemek...

Bu konseptin en önemli özeliği ana ekrandaki minik Widget'ların normalde gizli olması, sadece kullanıcı özel bir hareket yaptığında ortaya çıkıp kendilerini göstermesi. Kilit ekranı da en önemli bilgileri bir seferde görüntülemenize imkan veren geliştirilmiş bir Google Now widget'ı ile bütünleşmiş.

Her ne kadar çok başarılı bir tasarım olduğunu düşünsek de, bunun sadece bir tasarım olduğunu ve Google'ın bu tür tasarımcıların eserlerini ne kadar dikkate aldığını bilmediğimizin altını da çizelim. Google ne düşünüyor bilmiyoruz, ama Android işletim sisteminin 5.0 ile sağlam bir revizyondan geçeceğine kesin gözü ile bakıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Mümkünse içinde java olmasın.Gerekirse C ile programlayalım, hızlansın cihaz :)

@19 Haz 2013 11:27 ne sacmaliyosun ya java mi kaldi? Sadece C++ bildigini gostermeye calismissin

@20 Haz 2013 03:23 java mı kaldı ? dalga mı geçiyorsun?

biraz renk lazım android'in stock arayüzüne.

ios gibi saçma degil en azindan, daha sade, daha hoş, daha kullanışli, daha oturaklı gözükuyo ..

@19 Haz 2013 14:29 bırak kardeşim ya ios i mahvettiler çocuk oyuncağı gibi duruyo

@19 Haz 2013 14:38 Eşşekler adam olur bu android adam olmaz

Büyük bir teknoloji firmasından aldığım duyumlara göre gelecekte mobil cihazlarda Cin'lerin kullanılması planlanıyor

Kim ne derse desin Android en iyisi. Yeni güncelleme umarım bütün telefonlara gelir de herkesin sevinebileceği bir haber olur.

bir ay öncesine kadar apple fanı olan çocuk konuşuyor: tasarımı ios 7'den daha güzel.

Androidin neresi sade o kadar renkli tasarlanmışki elimden fırlayıp kaçacakmış gibi duruyor ama İOS kadar elegant sade ve şık değil (İOS 7 için geçeli değil) ben bir teknoloji meraklısı olarak İOS 7 yi indirmeyin diyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir