Android L tanıtımında iki şok birden!

Google, Android L'nin tanıtımında, kimsenin bahsetmek istemediği iki büyük şoku ard arda yaşadı!

Android L tanıtımında Google'a iki şok birden!

Google I/O 2014 konferansında daha önce alışık olmadığımız bir olay yaşandı. İki protestocu farklı zamanlarda Google çalışanları sunumlarını yaparken ayağa kalkıp sunumu yarıda bölmeye çalışıp tepkilerini belli etmeye çalıştılar.

İlk protestocu Google'ın avukatlarından biri ve tepkisi ise şaşırtıcıydı. Kimliği tam olarak belli olmayan bayan, San Francisco'nun Mission bölgesinde apartmandan zorla tahliye edilen insanlardan biri olduğunu söyledi. Google Mühendislik Direktörü Dave Burke Google'ın yeni Android Runtime'ından bahsederken ayağa kalkıp "Bir vicdan geliştirmelisin Google!" diye bağıran bayan tepkisini dile getirdi. Burke, protestocu bayanı uyararak güvenliklerle beraber salon dışına çıkarttı ve Android L'in varsayılan Runtime'ının ART olduğundan ve pil suresini iyileştirdiklerinden bahsetti.

Bu protestodan tam 1 saat sonra yirmili yaşlarında erkek bir protestocu da Google'ın çocuklarda yazılım öğretimi sunumunda ayağa kalkıp sunumu böldü. Bu protestocu ise yüksek bir sesle Google'ı, bütüncül makinalarla insanları öldürmekle suçladı. Sahnede Google Cloud Platform ekip üyesi Grek DeMichillie ise "Barış dolu uygulamaların nasıl üretildiğini ve ürettiğimizi biliyorum." diyerek protestocuya cevap verdi.

Ömercan Çelikler

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Adamın "bütüncül makinalarla insanları öldürmek"ten kastinin ne olduğunu merak ettim. Yoksa google silah geliştirip insanların üzerinde falan mı deniyor ki. Sonuçta büyük şirketlerin bir çoğunun karanlık bir yüzü de var..

@abandonware İşçi intiharları çok sık haber oluyordu galiba Çin'li işçilerden bahsedilmiş olabilir ama emin değilim

Firmanın avukatı bile bunu yapıyorsa Google'ın ne malum olduğunu anlayın Not . Mesajı annemin telden yazarken (s4 zoom) telefon Google'ın dan sonra Çin'e ihtiyacı var diye kendi yapıştırdı. Tam kelime Google'ın Çin'e ihtiyacı var

googleda vicdan olsa insanların gizliliğini haberleri bile olmadan satmazdı.

Tek yol Apple, Apple, Apple...

@28 Haz 2014 15:01 Hadi lan çöpe at kendini daha iyi =))

klasik Apple kiskirtmasi o iki kisiye Applle par verip olay cikartmistir!...

@28 Haz 2014 16:22 ulan ne mal adamlarsınız ha. işiniz sırf trolle mek bordo klavyeliler , bi halt bilmeden atıp tutuyorsunuz.

@28 Haz 2014 20:43 Apple trollü tespit edildi imha birimi çağrılıyor...

İnsanlara köle gözüyle bakan Google ye karşı nihayet birilerinin karşı koyması hakikaten güzel bir gelişme. Hep destek, tam destek...

Ne varsa Microsoftta var

hepsi aynı.

apple o iki ezige para yedirmese niye o tarz hareketleri yapsinlar ki?

Don't be evil...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir