Android Wear ile iOS'u eşleştirdiler!

Google'ın Android Wear için herhangi bir iOS planı olmayabilir. Ama birilerinin var!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Android Wear ile iOS'u birlikte çalıştırdılar! Normalde iPhone'la çalışmayan akıllı saat Moto 360 için ilginç bir modifikasyon geliştirdiler!

Google'ın saatler için geliştirdiği Android Wear platformu, Apple'ın iOS işletim sistemini desteklemiyor. Google, iPhone'larla Android Wear'ı eşleştirme olanağı sunmayı belki de hiç düşünmüyor, ancak bir geliştirici kısmen de olsa bunu başardı.

Geliştirici Mohammad Abu-Garbeyyeh, iPhone'a gelen uyarıların Android Wear'lı saatler üzerinde görünmesini sağlayan bir hack oluşturdu. Hack'in Apple'ın Bluetooth LE üzerinden uyarı göndermeye yarayan resmi API'lardan faydalandığı söyleniyor. Bir başka deyişle hack, Pebble ile aynı şekilde çalışıyor.

iOS ve Android Wear'ı bir araya getirmek için iPhone'u jailbreak'lemeye veya modifiye etmeye gerek duyulmuyor. Ancak hiçbir modifikasyon olmadan böyle bir işlev çalışmayacağı için, saatteki Android Wear'da bazı değişiklikler yapıldığı kesin.

iPhone'daki uyarıların saatte gösterilmesi önemli bir adım. Ancak atılacak başka adımlar da var çünkü uygulamalar, sağlık bilgilerinin eşitlenmesi, Google Now gibi işlevler çalışmıyor. Bunlar yapılsa bile, jailbreak'e ihtiyaç olacak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

WindowsPhonea gelmediği sürece hiç bir anlamı yok. 1milyar kkullanıcısı ver ve hepsi zengin elit kişiler, köylülerin androididine iosuna yapmış cahil

@23 Şub 2015 20:08 windowsPhoneda 1 milyar kullanıcı ne zaman oldu la??? kafanmı güzel senin :)

@23 Şub 2015 20:08 1. wp kullanıcıları 1 milyar değil 80.000 gibi birşey yani 1 milyarın çeyreği bile değil. 2. zengin elit insanlarında kullandığı yok.

Siz uyuyun daha. Apple, iOS 8.3 Beta 2'yi geliştiricilere açtı ve bomba patladı; Türkçe Siri! Millet test ediyor, videolarını izliyoruz siz uyumaya devam edin.

İosla eşleştirme mi aman ne önemli ... :(

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play