Android yerlisi Facebook testte...

Eğer siz de Facebook'un yaptığı bu eziyete maruz kalıyorsanız, beklediğiniz haber içeride...

Android yerlisi Facebook testte...
Sadece konsept olsa da gerçeğe çok yakın olabilir

Geçen ay çıkan iOS'a özgü Facebook uygulamasından sonra Engadget'tan bir tüyo Android uygulamasının da Android'e özgü kodlarla yazıldığı ve hatta son test aşamasında olduğunu söylüyor.

Yerli kod veya ingilizcesiyle Native kod, işletim sisteminin kendine özgü kodlarıyla yazılan programlar ve bulundukları işletim sisteminde daha hızlı çalışıyorlar. Geçtiğimiz haftalarda mobil uygulamalar için HTML5'in yanlış bir seçim olduğunu itiraf eden Mark Zuckerberg takımını bu konuda motive etmiş gibi görünüyor.

Facebook'un son iOS uygulamasından aldığı övgüler Android için de kolları sıvatmış ve uygulama son testlerinden geçiyor. Bu da en kötü ihtimalle bu ay sonuna kadar tüm Android kullanan Facebook kullanıcılarına çok daha hızlı çalışan yeni güncellemeyi müjdeliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

iPhone yine öncü oldu desenize :D Taklitler de peşinde

@09 Eki 2012 16:53 evet ihone yazmış facebook yazılımını :D

gerçekten androiddeki uygulama cok yavas

paylaş butonu koymayı bu sefer unutmasınlar artık

facebookun yeni bir eziyeti var durup dururken hesabı donduruyor benden HERHANGİBİR cep telefonu numarası istiyor üyeliği tekrardan başlatacak şifreyi bu telefona gönderiyor, hayatımda bu kadar saftirik birşey görmemiştim!

Yerli kod veya ingilizcesiyle Native kod ======= Google translate? Native Code = Dogal kod denek yerli degil. Android icin Java oluyor bu durumda.

He arkadaş bunu da iphone yaptı çıkar şu at gözlüklerini artık bi de kim çıkardı şu html5 saçmalığını herşeyi alt üst etti

Ben artık facebook kullanmıyorum o kadar cok sacma sapan seylerle dolmaya basladı ki.. Google+ kullanmaya agırlık verdim en azından orada ne yazdıgından bi haber sacmalayan genc tayfası yok

android uylaması iğrenç ötesi uygulamayı kapatığımız halde ram kullanmaya telefonu yavaşlatmaya devam ediyor ayrıca rehbere isteğimiz dışında eklemelerde bulanabiliyor daha stabil çalışan bi uygulama istiyoruzz !!

iOS daki uygulamayı düzeltsinler önce

Native'in türkçesine takılmış :) Evet Native doğalı demek, bizde doğalı diye bir tabir yoktur doğada yaşayanlara yerli denir.

İphone deki gibi hızlı facebook istiyoruz ne bu böyle çok yavaş.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play