Android'in kamera uygulaması güncelleniyor

Android işletim sisteminin kamera uygulaması yeni sürümüne kavuşmak üzere...

Android'in kamera uygulaması güncelleniyor

Her ne kadar cep telefonu üreticileri özellikle üst segment cep telefonlarında kendi geliştirdikleri kamera arabirimini tercih ediyor olsalar da, elbette Google da Android işletim sisteminin kamera uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Android'in kamera uygulamasının yeni sürümü de pek çok kullanışlı özelliği kullanıcılara sunmak üzere hazırlanıyor.

Android Police sitesi tarafından incelenen yeni, henüz yayınlanmamış olan Android kamera uygulamasının 2.5 sürümü, Smart Burst özelliği ile birlikte geliyor. Böylece kullanıcılar seri halde fotoğraf çekebilecekler. Öte yandan çekilen hızlı kareler arasında bir analiz de yapacak olan sistem, böylece çekilen karelerdeki yüz sayısı, gözlerin kapalı olmadığı kareleri ve renk açısından iyi çıkmış kareleri belirleyerek, kullanıcılara bunları önerebilecek.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

2.5 geldi ama bu özellik henüz yok

@13 Haziran 2015 20:50 Apk mirrorda var

smart burst ilginç android kullanıcılari için güzel bir yenilik 3 senedir lumiaların bu özelliğine imrenerekbaktıkları göz önüne alınırsa

@13 Haziran 2015 20:57 imrenerek baktığımız yok wp 8.1 ile sistem kamera uygulamasına bu özellik gelmişti ondan çok çok daha önce (sanırım lumia amber sürümünde Nokia smart cam (şuanki adı Nokia camera) e gelmişti. Sen hala daha yeni gelecek olan özelliğinle hava at (smart burst seri çekim olarak adlandırılıyor bazen)

@13 Haziran 2015 20:57 ya fjsjdks yobazlığın insanlara lumiada 1 yıldır bu özelliğin kullanıldığını unutturacak nerdeyse aptal :D

Google kameranın bu özelliği yeni kazanması, android telefonlarda daha önce olmadığı anlamına gelmez. Senelerdir farklı programlarla burst çekim yapıyorduk zaten.

LUMİA larda zaten bayadır olan bir özellik kopya çekiyolar androidin sonu geliyor windows 10 dan sonra

apple da senelerden beri olan şey yeni mi geliyor, mauhauhauhauhau

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir