Anıtkabir'i 3 boyutlu olarak dolaşın!

Anıtkabir'i 360 derece panoramik görüntüyle gezmeye ve aynı zamanda öğrenmeye ne dersiniz?

Anıtkabir'i 3 boyutlu olarak dolaşın!

Dünyadaki milyarlarca internet kullanıcısı için keşfetmenin yeni sınırlarını belirleyen servisleriyle yepyeni ufukların kapısını aralayan Google, StreetView Special Collect kapsamında Anıtkabir'in kapılarını tüm dünyaya açıyor.  

Google, 'StreetView Special Collect' kapsamında ziyaretçiler Anıtkabir'i 360° panoramik görüntüyle 3D kalitesinde gezerken, sunulan bilgiler ile Anıtkabir'i ve Atatürk'ün bıraktığı değerli hatıraları öğrenme imkanına da sahip olacak.

Cumhuriyet döneminin ilk heykeltıraşlarından Hüseyin Anka Özkan'ın heykelleriyle bezeli Aslanlı Yol'dan geçerek tören meydanına ulaşmak, ardından şeref holünü ziyaret etmek, mozolenin önünde saygı sunmak ve Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi'nde Atatürk'ün eşyalarına göz atmak bu sanal ziyarette sunulanlar arasında. Ayrıca, Atatürk'ün özel kütüphanesi de sanal tur kapsamında ziyaret edilebilecek.

Anıtkabir'i 360° panoramik görüntüyle 3D kalitesinde gezmek için: https://www.google.com/maps/views/streetview/ataturk-mausoleum?gl=us

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Gec bile kaldi google. Yine de mükemmel.

Teşekkür ederiz.

Sen de yorum yaz