Anonymous Wikileaks'e rakip oluyor

Dünyanın en çok tartışılan sitesine, dünyanın en çok tartışılan hacker grubundan rakip geliyor!

  • Berk Toparlak
Anonymous Wikileaks'e rakip oluyor

Scientology Kilisesi, resmi hükümet web siteleri ve bazen sadece zevk için saldırılan platformlar... Bunlar Anonymous'un hedefinde olanlardan yalnızca bazıları. Ancak siber korsanlar bununla yetinecek gibi durmuyor. Zira dev hacker grubu daha büyük bir projeyle geliyor: "TYLER!"

The Voice of Russia'ya konuşan bir Anonymous üyesi, TYLER projesini dair açıklamalarda bulundu. TYLER'ın "Wikileaks'in stereoid kullanmış hali" olduğunu söyleyen üye, amaçlarının internet sansürü ve görevini kötüye kullanan her platforma karşı savaşmak olduğunu belirtti.

Evet kulağa tıpkı Wikileaks gibi geliyor. Ancak hatırlayacağımız üzere Anonymous geçtiğimiz günlerde Julian Assange ve Wikileaks'ten desteğini çektiğini net bir dille açıklamıştı. Görünüşe bakılırsa hükümet yetkileri artık bir değil iki "tehlikeli" muhalifle baş etmek durumunda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

yahu çoluk çocuk bunlar :) ergenlikten çıktıktan sonra akılları başlarına gelir belki dicem ama iş işten çoktan geçmiş olacak...

Ben bu olayları inandırıcı bulmuyorum, bana göre safsafata! Kim gizli devlet bilgierini internete bağlı bilgisayarda saklar ki!?

Boyle projeler arkasinda karanlik gucler/devletler olmadan hayata gecmez/gecirtilmez... Hadi gidin bir insaat yapin deyin ki burasi hic bir ulkeyi tanimiyor.... Eger yukaridaki cumleye inanmiyorsaniz onun ustundekinede inanmayin!

---Görünüşe bakılırsa hükümet yetkileri artık bir değil iki "tehlikeli" muhalifle baş etmek durumunda.----- evet tehlike. ama kime ve neye göre tehlike, o tartışılır sanırım....

@01 Kas 2012 17:18 Bu arkadaşın yazısına -2 oy veren o iki arkadaşın yorumlarını görmek isterim, nedir amaç yanlış olan ne bu yazıda?

ya millet bu grubu bi şey sanıyo:d hiçbişey yaptıkları yok ddos bebelerinin:D

aynen en iyi hacker senin demi

anonymous :P anonim sanıyorlar kendilerini ama ciddiye alınıp üzerlerine gitseler topunu öperler haberleride yok işte :))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play