App Store'da "bozuk uygulama" sorunu

iPhone ve iPad'deki uygulamalarınız birden bire çalışmamaya başladıysa, bu haber sizi ilgilendiriyor

App Store'da "bozuk uygulama" sorunu

4 Temmuz'da başladığı düşünülen bir sorun, Apple'ın uygulama mağazası App Store'undan indirilen uygulamaların bozuk olarak indirilmesine neden oluyor.

Sorunu tecrübe eden geliştiriciler, ondan kurtulamadıklarından şikayetçiler. "Bozulan" uygulamalar, açtığınız anda kilitleniyor ve App Store tarafından sunulan dosyanın bozuk olması dolayısıyla onu baştan yüklemek de işe yaramıyor. Hatanın sadece bazı bölgelerdeki kullanıcıları etkilediği söyleniyor. Uygulamaların güncellemelerin ardından "bozulduğu" söylenirken, etkilenen uygulamalar bir hata mesajı göstermiyor veya Apple'ın Fairplay DRM sistemiyle ilgili bir mesaj gösteriyor.

Geliştiricilere göre sorun, Apple'ın geliştiricilerin gönderdiği ikili dosyayı bozuk olarak almasından kaynaklanıyor. Bu tür bir sorun yaşayanların, Apple sorunu düzeltene dek güncellemelerden kaçınması öneriliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Geçenlerde Angry Birds Space' i güncelledim güncellemden hemen sonra uygulamayı açtığımda ekran karardı ardından uygulamadan attı demek sorun bundanmış Apple biraz daha dikkatli olmalı!

bende sorunyok

iyi güncellemiyoruz sonunda beni ilgilendiren haberlerden bir tanesi

Az önce Facebook messenger guncelledim sorun yok hal oldu galiba

DÜZELTİLDİ BİLE!

installous tan yukledim sorun cozuldu. Problem jailbreaksiz kullanicilar?

Benimde cep telefonuma yüklediğim google crome hızlı internet programı çalışmıyor :-(

SORUNU ÇÖZDÜM: jailbreak için geçerlidir;appstore dan indirdiğiniz uygulama gri olarak kalıyor, silmek istiyorsunuz silinmiyor yuklemeleride devam etmiyor ise installous dan daha önce indirdiğiniz bir programı installous'a girip download kısmından tekrar kurun(reinstall) ana ekrana dödüğünüzde artık o gri ekranlar, hepsi düzelmiş...

Bande var bu sorun

mrb arkadaşlar iphone 5 aldım ama App Store de güncelleme gerektiren programları güncelleyemiyorum, güncelle butonuna basıyorum ama hiç birşey olmuyor...yardımcı olabilrmisinz?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir