Apple: Bu iddia çok konuşulacak!

Apple, adeta dalga konusu olan Harita uygulamasının acısını, bu radikal kararla mı unutturacak?

Apple: Bu iddia çok konuşulacak!

Hollandalı analist Hans Slob'a göre Apple yakın zamanda GPS ve harita şirketi TomTom'u bünyesine katabilir. Slob, Apple'ın hayal kırıklığı yaratan Maps uygulamasını telafi etmek için TomTom'u satın almasına yüzde 30 şans tanıyor ve ekliyor: "TomTom Apple'ın parasına; Apple ise TomTom'un bilgisine ihtiyaç duyuyor."

Apple, cihazlarında Google Maps'e yer vermemek için bu yılın başlarında iOS 6'ya kendi geliştirdiği "Haritalar" uygulamasını getirmiş ancak uygulama büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Kullanıcıları tarafından eleştiri yağmuruna tutulan Apple daha sonra bir özür metni yayımlayarak uygulamayı önümüzdeki aylarda geliştireceğini belirtmişti.

Dolayısıyla Apple'ın bu "eksikliğini" TomTom'la gidermek istemesi hiç de mantıksız görünmüyor. Zira TomTom; Waze, Yelp ve NASA gibi kuruluşlar için harita verileri sağlayan şirketlerin başında geliyor.

Ancak Slob'un iddiaları sadece cesur bir tahminden mi ibaret yoksa analistin Apple'ın planlarına dair bilgisi mi var, bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Çok güzel olur çokta iyi olur

Apple gittikçe kendini rezil eden bir firma haline geldi. Teknolojisini geliştirmek adına bir adım atıyorsa para kazanmak adına bir adım atıyor.

@15 Ara 2012 16:23 zaten diğer firmalar amme hizmeti yapıyor. Hepsi kar amacı gitmeyen kuruluşlar. Komiksin

Bende apple haritalarının bu kadar hatalı olması ile zamanında büyük bir keyif ile dalga geçenlerdenim ama apple böyle bir hamle yapmalıydı. Başlangıç güzel olmadı belki ama Tom Tom u alırlarsa gerçekten güçlü bir navigasyon hizmeti verebilirler. Sonuçta Apple ve Google arasındaki rekabette, Apple' ın herhangi bir konuda Google 'a olan bağımlılığını azaltması kendileri adına önemli. Fakat yine de yaşasın Google :D

Arkadaşlar, yakında telefon alacağım. Yolculukta şarkı dinlemeyi çok seviyorum. Şarjı hemen bitmesin isterim. Arkadaşlardan bluetooth ile ben de olmayan müzikleri telefonuma indirmeyi de severim. Bir de sık sık radyo dinlemeye de bayılırım. Sizce Galaxy Note2 mi yoksa İphone5 mi almalıyım? Değerli görüşlerinizi bildirirseniz çok mutlu olurum.

@15 Ara 2012 17:32 iphone 5 yerine lumia 920 düşün.. bence lumia 920 al. androidi sevmem de.. android telefonum var ondan diyorum..

Arkadaşlar, yakında telefon alacağım. Yolculukta şarkı dinlemeyi çok seviyorum. Şarjı hemen bitmesin isterim. Arkadaşlardan bluetooth ile ben de olmayan müzikleri telefonuma indirmeyi de severim. Bir de sık sık radyo dinlemeye de bayılırım. Sizce Galaxy Note2 mi yoksa İphone5 mi almalıyım? Değerli görüşlerinizi bildirirseniz çok mutlu olurum.

@15 Ara 2012 17:32 Eger özgür bir telefon almak istiyorsan Iphone den uzak dur. Cünkü Iphone ile blutooth ilemüzik paylasma sansin yok. Android isletim sitemi daha özgür... Aphone de cok sik ve güzel bir tlefon, tercih senin tabiki...

@15 Ara 2012 17:32 Galaxy SIII Mini... 4" inç ekranı var ve fiyatı 1.000 liranın altına indi.

Nokia Maps mükemmel :)

TOMTOM yonetimi akilli olursa Apple tarafindan gaspedilmez...

ziyaretçi bugün 17:32 ye çok komiksin...hahaha...tamam güldük bitti...şu teknolojiyi anlamayanların hepsi ama iphone bluetooh la müzik gönderip alamıyormuş demiyor mu sinir oluyorum...

Samsung note 2

ZİYARETÇİ 23:05, VALLA BİZ DE SENİ ANLAYAMIYORUZ. DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVMAK OLUYOR SENİNKİ. İPHONE İPHONE DİYE GÖKLERE ÇIKARDIĞINIZ TELEFON(!) DAHA BLUETOOTH BAĞLANTISI BİLE YAPAMIYOR. SİNİR OLACAĞINA BU GERÇEKLERİ GÖR. AMA GÖREBİLMEN İÇİN BEYNİNİN ÖRÜMCEK AĞLARINDAN ARINMASI GEREKİR. BAK ORASINI YAPABİLİRMİSİN BİLMİYORUM.

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Galaxy Note2 almaya karara verdim hayırlısıyla ;)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir