Apple hayranları iPhone 5 için ne diyor?

Harita faciası, kasadaki çatlaklar... iPhone 5'te yaşanan sorunlara bakın Apple hayranları ne diyor.

  • Ertuğrul Süngü
Apple hayranları iPhone 5 için ne diyor?

iPhone 5'in başına gelenleri artık sağır sultan bile duydu. Kontrolden çıkan ve tamamen yanlış yer bildirimi yapan harita sorunundan, kutusundan çizik çıkan cihazlara kadar pek çok olumsuzluk yaşandı. Ancak görünüşe göre tüm bunlar, Apple ve iPhone 5 hayranlarını pek etkilememiş.

iPhone 5'in çıkışı ardından "ChangeWawe Research" isimli bir firma tarafından, iPhone 5'i satın alan Apple meraklıları arasında yapılan araştırmaya göre, insanlar, yaşanan harita kabusunu hiçbir şekilde hissetmemiş ya da ciddiye almamış. İşin daha da ilginç yanı, sadece yüzde üçlük bir kısım harita probleminden dolayı kızgın.

iPhone 4 ile beraber gelen ve uzun bir süre boyunca konuşulan anten sorununda da benzer bir durum yaşanmış, iPhone 4 kullanıcıları, sorunun büyütülmemesi gerektiğini, çok da ciddi bir sorun olmadığını söylemişlerdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 32 Yorum

Kendilerini kandırıyorlar.

İnsanların özel hayatlarını didikleyen aynı zamanda vaadettiği teknolojileri yarım yamalak lsunan,dışa bağımlı bir firmadan beklenecek hareketler ama esas beklenmeyen tapanlar.

Antenin bile ne oldugunu bildiklerini sanmiyorum.. Kabahati operatorlere kufur ederek çözmuslerdir eminim.

Çalışsın yeter diyorlar yani

Bence Okadar parayı Verip te Hurda Bir Cihaz Alan Enayileriz Diye Söyleyemediklerinden Kendilerini Öyle İfade Etmişler

Acaba o ayfon u açabilen kaç tane ifanboy var :)

%97 Sİ İPHONU NE İÇİN ALDIĞINI BİLMİYOR :) HERKES ALDI BİZDE ALALIM HESABI VAR :)

android fanboylar cirit atıyor mübarekler

Körü körüne bağımlılık bu. Bir zamanlar nokia içinde durum aynıydı yeni model çıktımı alınırdı. Şİmdi iphonede aynı çoğu ne kullandığının bile farkında değil adı iphone olsun yeter.

bunlar ıphone bağımlısı

başlığa cevap vermek istiyorum: şöyle böyle diyolar:)

O kadar para verip de Epıla sitem etmek zor gelir. Epıl öyle bir reklam kampanyası yürütmüş ki, millet o sorunları bile görmezden gelir olmuş. Gösteriş merakı başka bir şey, bari gösterişi olsa :-)

KAPIŞ KAPIŞ GİDİYOR MU GİDİYOR. BU KADAR!

Apple fanboylarına niye alık diyorum işte sebebi... alıklar...

Amerika'nın oyunları bunlar :D

ilk parti ürünlerde hep sorun yaşanmıştır ilk sürüm makinelerin tümünü düşünün sonra toplamışlardır kendilerini tabi konu apple oldugunda kusursuzluk geliyor akıla ama olabilir... assolistlerde hata yapabilir :DDD

Amerikan halkı kadar tv bağımlısı zombiler görmedim ben bildiğin robotlaşmışlar..Tv den şunu al diye komut veriyosun anında geceden sıraya giriyolar.Teknoloji "t" sinden anlamayan naylon hücreli kişilikler topluluğu telefon diye ekranlı anahtarlık ver apple logosunu koy kimse bi halta benzemiyor demez marka bağımlı hepsi..alır kullanır bide överler...

zaten bir telefondan beklenen sadece konusma ve sms, digerleri olmasada olur :)

Onlar icin Problem Olmaz.Uzerinde Apple Yazan Tuglayi Bile Almaya Hazirlar.

3310'nun kasasını değiştirin ve markasını apple yapın 500 lira den satmazsa adam değilim.

@17 Eki 2012 20:59 satmaz yani adam değilsin.....

iPhone u HTC ve Samsung öldürdü bütün apple severlere duyurulur...

@17 Eki 2012 21:10 Apple bitmiş.

iPhone için yorumum: It's so amazing to use an iPhone practically, one of the best amazing We've ever had. Thank you so much to Apple for give us to chance to use an iPhone. Not: Apple fanı değilim.

çatlak zaten herkeste çıkan bir şey değil zaten apple maps ı kullanan çok az yani çok az insanı bu sorunlar etkilemiş ..olayı büyüten medya (örnek:chip) dolayısı ile çıkan sonuç normal yukarda iphone olmayıpta yorum yazanlarda pek komik..

Iphone kullanan kisiler teknolojiden haberi olmayan ve anlamayan kisiler tabiki cizikler ve haritalarin kötü olmasi onlar icin onemli degil . Onlara " ODUN " yontun üzerine elma resmi ve apple yazin verin yine kullanirlar.Ellerine verdiginiz ODUND´dan farksizdirlar cünkü.

Ya arkadaşlar bu harita olayı heryer için geçerli değil hatta google'ın gösteremediği köyümün sokaklarını ios6 haritası çızkmaz sokaklara ve adlarına kadar gösteriyor. Ben jailbreak çıkmadıkça üst versiyona geçmem ancak teyze kızımda incelediğim kadarıyla bölgesel sorunlar. Birde bir bebek olduğunu unutmamak gerekir. Sistem çok yeni. hatırlayın google'ın ilk 3-4 ayını ;)

Çatlak meselesi istisnadır, birkaçında rastlanmış olabilir, genel bir sorun olduğunu sanmıyorum ve de değişilkiği yapılır, zor bir şey değil yani.. Harita sorununu ise bir yazılım update'i ile çok yakında giderirler bence. Ne olursa olsun apple iphone üzerine yok. No HTC ne Samsung ne de başka bir şey..

iphone a okadar para verilmez diyenler :) herkezin kendi seçimi isteyen alır isteyen almaz bu telefonu yaslıda kullanabilir o özelliklerden faydalananda yada sadece alo demek için bile alabilir herkezin kendi seçimi saygı duyun :)

Wifi zayıf bu isme bu teknolojiyegöre sünger gibi çekmesi lazımken ne hayallerle aldık nekadar hayal kırıklığına uğradık

Acaba bizaldandıkmı

Samsung galaxy s3 de kullandım s3 ü 1 hafta kullanın ne kadar rezalet bir telefon olduğunu anlayacaksınız yarım saatte bir donüyor rehbere girerken 5 6 saniye bekletiyo cihaz ilk aldığınız gün ile bir alakası kalmıyor.iphone 5 i 1 aydır kullanıyorum ilk aldığın gibi gayet atabile bir cihaz hiç problemini görmedim şuana kadar ve harita sorunu iOS 6.1.3 ile yok edildi bilgilerinize... Samsung vasat Kısaca android vasat ötesi.... Düşünün iphone 3GS güncel olan oyunların çoğunu açmakta ayrıyeten iOS 6 yınalabiliyor gerisini si düşünün (yazmak çok zevkli iPhone 5 te ) apple firması kullanıcıları için çalışan bir firma

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play