Apple'ın yanlışlıkla açıklanan sırrı!

Apple'ın neredeyse efsaneye dönüşecek olan gizemli cihazının adı açıklandı. Hem de yanlışlıkla...

  • Halil Mollaoğlu
Apple Tablet: Ürün ismi ortaya mı çıktı?
Apple Tablet: Bu sefer dedikodular doğru mu?

Bill Keller muhtemelen bu anı asla unutmayacak. Geçenlerde New York Times'ın başyazarı çalışanlarının önünde, gizlice kaydedilen bir açıklamada bulundu ve bu açıklama internete düştü. Bu açıklamada Keller tesadüfen Apple tabletinin çıkışını doğrular nitelikte cümleler sarf ediyor.

Keller haberler için yeni bir dağıtım kanalından bahsediyor ve bunu yaparken New York Times içeriklerini evdeki PC'ye getiren bir masaüstü uygulaması olan "Times Reader", iPhone uygulamaları, WAP transfer protokolü ve şimdiye kadar tanımlanmamış "Slate" isminde bir Apple ürününden bahsediyor. Son günlerde Apple'ın sıkı bir şekilde dağıtımcı aradığı bilindiği için "Slate"in efsanevi tablet olacağına dair şüpheler ortaya çıktı. Slate'in Türkçe karşılığı olan "yazı tahtası" da parmak veya kalemle metin girişi yapılabilen bir okuma cihazına işaret edebilir. Keza tabletin piyasadaki e-kitap okuyuculara rakip olacağı da çokça tartışılan bir konuydu.

Bill Keller'in yanlışlıkla mı bu kadar gizemli bir Apple ürününü doğruladığı yoksa açıklaması ile sadece güncel dedikodulara katkıda mı bulunmak istediği ancak Apple, tabletini gerçekten gün yüzüne çıkardığında belli olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

şu tablet biran önce çıksada macbook prolarda güncellense.

Dedikodudan ibaret .. Artık İnanmıyorum bunlara Ancak kendileri Açıklama yaparsa inanırm.

Apple Apple Apple... Apple dendiği zaman kalitenin öncülüğün akla gelmesi bir kez daha akıllara güçlü bir şekilde kazındı.

iPhone OS bu tablet için yetersiz kalır ,çoklu görevi bile desteklemiyor :(

iphone OS çoklu görevi destekliyor, ama kilitli. Yavaşlamasın, çok pil yemesin diye Apple engelliyor. Jailbreak yapınca destekliyor.
Apple kullanıcı deneyimine çok önem veren bir firma olduğu için, kullanıcıyı çok düşündüğü için, 'pil bitsin, yavaşlasın önemli dil ben multitask yaptırırım onu da özellikler arasında sayarım reklam olur' demiyor. O yüzden kullanıcı memnuniyetinde dünya birincisi....

şu tablet biran önce çıksada macbook prolarda güncellense.

---------

Macbook Pro daha ne güncellenecek :) 1066 mhz veri yolu, 8 GB ram, 500 GB HD, led ekran, multitouch mouse, aliminyum kasa, 3.06 ghz cre 2 duo, ve 2 cm kalınlıkta...
Daha ne olabilir ki.. aklıma gelmiyor

eğer tablet mac çıkarsa güzel olur bence

600 ile 1000 dolar arasında bir fiyattan söz ediliyor.

eminim yanlışlıkla açıklamıştır bilmem anlatabildim mi?

Sen de yorum yaz