Apple'ın yeni sürprizi bu mu?

Apple CEO'su Tim Cook'un bu sözleri, Apple'ın yine bizi şaşırtabileceğini gösteriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, TV üretebileceğinin sinyalini verdi

Apple CEO'su Tim Cook, televizyonlar hakkındaki düşüncelerini ve planlarını biraz olsun dile getirdi.

NBC'ye konuşan Cook, oturma odasına gidip televizyonu açtığı zaman, "20-30 sene geriye gitmiş gibi hissettiğini" söyledi. "Bu alan, yoğun bir ilgi konusu. Bundan fazlasını söyleyemem" diyen Cook, Apple'ın TV işiyle ilgilendiğinin ipucunu vermiş oldu.

Apple bundan hemen önce bazı Mac modellerini ABD'de üretmeye hazırlandığını söylemişti. Bu kararın şirkete 100 milyon dolara mal olacağı biliniyor. Ancak kasasında milyarlarca dolar depolayan bir şirket için bu önemsiz bir meblağ olsa gerek. Yine de Cook, Apple'ın hali hazırda birçok parçayı ABD'de ürettiğini vurguluyor.

Cook'un TV'lerle ilgili açıklamalarının yakın gelecekte Apple markalı bir televizyon olarak karşımıza çıkması mümkün. Ancak herşeyden önce yeni TV dedikoduları şeklinde bizi karşılamasını bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

sevgili Apple'ın bu sektöre de kesinlikle el atması gerekir hatta bence geç bile kalındı... etraf plastik ve çöpten geçilmeyen ucuz çin ve g.kore mallarıyla dolu ve birde utanmadan kendilerini kaliteliyiz diye tanıtıyorlar. resmen kepazelik. umarım sevgili Apple en kısa sürede gerçek bilişim ve teknoloji firması olduğunu bu sektörde de fazlasıyla göstererek bizlere kanıtlar....

@09 Ara 2012 14:42 Kesinlikle katılıyorum. Özellikle TV de LG ve Samsung dan uzak duracaksınız...

@09 Ara 2012 14:42 Afedersin senin Elmacığın ekranlarını sharp'tan ve diğer tedarikçilerden alıyor esas elmanın yaptığı ona metal görüntüsü vermek.ve biz buna makyaj diyoruz.Ne demişler ben ne kıyafetler gördüm içinde adam yoktu.

apple çıkardığı televizyonda kumandanın pilini bile kendimizin değiştirmesine izin vermeyecek. dünyanın parasını verip apple servislerinde değiştiririz.

yeni sürprisi marka bağımlısı güruh'a ayfon 6 olarak boş kutuyu ayfon 5'in 6 katı yüksek paraya satmak olsa gerek diye tahmin ediyorum.

Sevgili Apple fiyatlar konusundada Sevgili olursa bu aşk ın sonu mutlu olur derim Sevgilerimle;)))

Apple televizyonları da samsunga ürettirip satar artık

2500 tl'ye telefon satan apple'in tv'si de 12500 tl olur herhalde.

Apple telefonları iki bin liraya satıyor televizyonu beş bine satar artık

Çok güldüm şu ucuz ve plastik malzemeden üreten çin mali diyen arkadaşa sanki apple kendi ürünü yapıyor apple tüm malzemeleri senin çin kore malı plastik dediğin samsung foxkon alıyor

Apple telefonlarını yüksek fiyata satmıyor. ülkemizdeki üçkağıtçılar yapıyor. Bakın her yeni iphone 699$ dır. Bu fiyat değişmez bir önceki ise ondan önceki fiyata geriler. iPhone5 16GB Simfree > ABD= 699$ / Türkiye=2199TL (Hatta Parelel ithalat ile=3200TL'ye sattılar.) Nokia Lumia 920 32GB > ABD=859$ / Türkiye 1700TL ???????? Bu oranı açıklayabilecek olan var mı? Apple'ın Türkiye'de kendi mağazası bile yok. O yüzden bu fiyat politikası, tamamen kendi kafalarına göre rakam belirleyen malesef Türk ithalat firmalarının suçu.

Sen de yorum yaz