Apple, iPhone 13'te Aslında Eski Olan "Yeni" Bir Özellik Deneyecek

iPhone 12'ler tanıtılır tanıtılmaz iPhone 13 dedikoduları başladı. Apple'ın sonraki amirali iPhone 13 için ilk iddia da geldi. Bu iddiaya göre telefon, eski ama "yeni" bir özellikle karşımıza çıkabilir.

  • Ercan Uğurlu
Apple, iPhone 13'te "Yeni" Bir Özellik Deneyecek

Apple, iPhone 12 serisini tanıttı ve böylece 4 yeni iPhone'u daha aileye katmış oldu. iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri ile farklı boy ve özelliklere sahip telefonları ile iPhone ailesini genişleten Apple, sonunda iPhone'lara 5G özelliğini de getirdi. Öte yandan yeni seride en çok tartışılan konu, Apple'ın iPhone kutularından şarj aletlerini çıkartması oldu. Evet, iPhone 12 satın almayı düşünüyorsanız, içinde şarj aleti bulamayacaksınız. Ayrıca kulaklık da tabii ki yok. iPhone'u şarj etmek ve müzik dinlemek için bu ikisini Apple'a para ödeyerek ayrı olarak satın almanız gerekecek.

Klasiktir, yeni tanıtımdan sonra gözler sonraki modele döner. iPhone 12 tanıtımının arkasından da iPhone 13 ile ilgili bilgiler tabii ki gelmeye başladı. Twitter üzerinden yapılan bir paylaşımda, iPhone'a ekrana entegre parmak izi okuyucu geleceği söylenirken, bu sızıntı pek de yersiz değil.

Zira Apple, geçtiğimiz temmuz ayında Optik Parmak İzi Algılama Sistemi'ni OLED ekrana gömülü sensörler aracılığı ile çalıştıran ve böylece parmak izlerini okumayı hedefleyen 2 farklı patent örneği sunmuştu. Şirketin bu konudaki çalışmalarının da olduğunu düşünürsek, bu iddia iPhone 13'te yer bulabilir gibi görünüyor.

Muhtemelen Apple, iPhone 13'te FaceID'nin yanı sıra ekrana entegre parmak izi sensörünü de kullanacak. Ancak bunu öğrenmemiz için önümüzde daha 1 yıl var.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz