Apple, Japon işlemci devini satın aldı!

Önemli şirketleri sessiz sedasız satın alan Apple, şimdi de bakın hangi işlemci üreticisini aldı...

Apple, Japon işlemci devini satın aldı!

Apple, mobil cihazlarının daha fazla enerji tasarrufu yapabilmesi için ihtiyaç duyduğu teknolojileri ele geçirmek için dünya çapında şirket avına çıkmış gibi görünüyor. Sessiz sedasız büyük satın almalar yapmasıyla tanınan Apple, şimdi de Japon Sharp markasının bir iştiraki olan işlemci üreticisi Renesas SP Drivers'ın %55'ini 482 milyon dolara satın aldı. Renesas SP Drivers, LCD ekranları çalıştıran işlemci ve kontrolcülerin dünyadaki toplam üretiminin üçte birini gerçekleştiriyor. Şirketin ürünleri yüksek performansa ve düşük enerji tüketimine odaklı olduğu için Apple'ın cihazlarında enerji tasarrufunu iyileştirmesi bekleniyor.

Apple'ın satın alma işlemlerini yaz aylarında tamamlaması planlanıyor. Apple'ın ayrıca çalışanları işten çıkarmayacağı sözü verdiği de söyleniyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ilk yapacağı şey işçi kıyımı olacak ne zaman sözünde durmuş ki o... kurtlu elma... şeytanın markası...

Apple CEOSsu Tim , 75 milyar dolarımız var ne yapacağımızı bilmiyoruz diyordu. E napacaklarını şaşırınca böyle abuk subuk satın almalar yaparlar. Amaç, bakın sizi kazıklıyoruz ama başka şeyler içinde çalışıyoruz demek. Ama bu çalışmak değil, parayı savurmak demek.

Adamlar Samsunga bağımlı kalmamak için şirket satın alıyor kim dedi savuruyor diye...

apple ı steve zamanında severdim ios4-ios5-ios6 muhteşemdi hele iphone4-4s tasarımları ama ne oldu hepsini bitirdiler tasarım degişti işletim sistemi degişti aapple bitti.

@03 Nis 2014 11:01 tüh ya vah vah aynştayn mode :)

renesas electronics çok güçlü mikroişlemci üretemeyen ancak kontrol işlevi sağlayan mikroişlemcileri üretebilmekte örneğin bilgisayarınızdaki usb 3.0 portunun driver görevini görebilir apple da bunu başta nike fit için kullanacaktır devamında işlemci tecrübesiyle 128bit işlemciye kadar giderler başlangıcı iyi olmuş ama şahsi görüşüm steve jobs dönemi dışa bağlı olsa da oldukça başarılı bir dönemdi ilerde üretilen işlemcinin maliyeti jobs un zamanında temin edilen işlemciden masraflı olacak

Sharp eskiden çok iyi bilinen adı geçilen bir japon elektronik deviydi. Sharp hala daha elektronik ürün üretiyor ancak yurt dışına değil kendine yetecek kadar ürün üretiyor. Sharp geçtiğimiz yıl dünyanın en iyi televizyonunu japon piyasasına sunan Sharp şimdi de bir ilk yapıp akıllı telefonlarındaki gördüğümüz lcd ekranı %55 ini Apple ye satmış. Apple lı bu adım attığı bu başarısından dolayı tebrik ediyorum. Zaten Apple de şarz sorunu sıklıkla görülüyordu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir