Apple'ın kılıcı, Neato'nun tepesinde!

Çok popüler olan ve gerçek anlamda işe yarayan bu önemli iOS uygulaması, Apple'ın hedefinde!

Apple'ın kılıcı, Neato'nun tepesinde!
Neato, Apple'ın hedefinde...

iOS 8 için not alma uygulaması olarak popüler olan Neato uygulaması çok pratik bir widget'a sahip olmasıyla ve doğrudan bildirim merkezi üzerinden çalışma imkanıyla büyük beğeni topluyordu. 65 ülkede en popüler uygulamalar arasına giren Neato'un tepesinde şimdi Apple'ın kılıcı sallanıyor.

Neato'nun geliştiricilerini arayan Apple, uygulamadan klavye desteğini kaldırmaları gerektiğini aksi halde uygulamayı AppStore'dan kaldıracaklarını bildirdi. Neato geliştiricileri ise klavye olmaksızın uygulamanın hiçbir yararının olmayacağını, not alma uygulamasının klavyesiz çalışmasının mantıksız olduğunu savunarak Apple'ın kararını değiştirmeye çalışıyorlar. Ancak Apple uygulamanın Apple'ın kurallarını deldiğini dile getirerek kararından dönmüyor.

Apple, Neato'ya değişiklik yapması için iki haftalık süre verdi. Geliştirici de, ilgili App Store sayfasına "Sınırlı bir zaman için yayındayız" ibaresini ekledi. Bakalım, dünyanın en popüler uygulamaları arasına giren Neato, 2 hafta sonra yok olacak mı?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Tim cook özürlü ya

Bu haberle uygulama icin mukemmel bir reklam yapilmis oldu. Bolelikle (bende dahil) merak ederek uygulamaya bakmis olduk. Hatta ucretli olmasaydi indirmiste olurdum :) ama apple 'in (daha onceden ornekleride mevcut ) yeri geldigi zaman hicbirseyin gozunun yasina bakmadigini biliyoruz.

Wp o uygulamayı yapsın arkadaş daha çok para kazanır.

@20 Kas 2014 12:50 wp o uygulamayı yapacak kadar gelişmiş değil.

harbiden klavye desteğini kaldırsalar uygulama çöp olur niye kaldırsınlar ki.

O zaman sesli not alma ozelligi eklesinler beyin bedava :D

Kendi mağazasındaki uygulamayı mı kıskanıyo nasıl iş bu?

Kendi mağazasındaki uygulamayı mı kıskanıyo nasıl iş bu?

sebebi neydi ki?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir