Apple şefinden ilk ayrılık sinyalleri

Artık Steve Jobs da durumunun ciddiyetini inkar etmiyor: Apple CEO'sunun özel açıklaması burada...

  • Halil Mollaoğlu
Apple şefi işine bir süreliğine ara veriyor
Steve Jobs: Hastalığı beklenenden daha karmaşık çıktı.

53 yaşındaki Steve Jobs işe ara veriyor: Jobs haziran sonuna kadar günlük ticari işleri yönetmeyecek. Sağlık durumu düşünülenden de daha ciddi bir hal aldı. Onun yerine firmayı Tim Cook yönetecek.

Steve Jobs stratejik açıdan önemli kararları vermeye devam edecek, geri kalan yönetim işlerini ise COO Tim Cook yapacak.

Jobs en son gerçekleşen Apple etkinliğinde de yer almamıştı ama yayımladığı mektupla hayranlarına umut vermişti: Mektuba göre çok basit bir şekilde atlatılabilecek bir hormon düzensizliği ile savaşıyordu. Şimdiyse göreceği tedavinin zannettiğinden çok daha karmaşık olacağını itiraf etti.

Sermayedarlar şoka girmiş bir şekilde tepki verip Apple hisselerinin değerini yaklaşık yüzde 10 oranında düşürdü. Böylece firmanın hisseleri iki seneden bu yana en büyük düşüşe uğramış oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

**Sermayedarlar'dan Bir Kontra-Atak**
muahaha adam hastalandı diye hisse değeri düşmüş Apple'in :)

Steve Jobs, windows un taklit ettigi pencereli - grafik platformu, mouse u, ipod u, gelmis gecmis en mukemmel ve yenilikci mobil platform olan Iphone u icat etmis olan kisi. Bilgisayar dunyasindan cekilmesi cok ama cok yazik olur.

Umarım bu sağlık sorununun da üstesinden gelir...

adam rize"53" yaşında yeter artık işi gençlere bırıkması gerekiyor...

isiniz gucunuz dedikodu gir vikipedia ya bak bakalim pencereleri faryi steve blowjob mu icat etmis

Sen de yorum yaz