Apple yine onayladığı uygulamayı yasakladı

App Store konusunda sık sık hata yapan Apple, bakın bu kez hangi uygulamayı yanlışlıkla onayladı...

  • Ümit Öncel
Apple yine onayladığı uygulamayı yasakladı
iTether'in App Store'daki ömrü pek de uzun olmadı...

Söz konusu uygulamalar olduğunda Apple'ın en istikrarlı firmalardan biri olduğunu söylemek zor. Her ne kadar uygulamalarla ilgili sıkı politikaları son derece net olsa da, uygulamaların onaylanma sürecinde her uygulamayı tek tek incelerken bu sıkı politika sorunlara ve hatalara neden olabiliyor.

İşte geçtiğimiz günlerde bunun bir örneği daha yaşandı. Pek çok ülkede GSM operatörleri tarafından yasaklanan; var olan 3G bağlantısını kullanarak bilgisayardan internete erişmek ya da tethering normalde Apple'ın uygulama mağazası için uygun bulacağı bir uygulama cinsi değil. Buna rağmen tam olarak bu işi yapan iTether adlı uygulamayı garip bir şekilde onayladı. Uygulamanın onaylanması ve uygulama mağazasından çıkartılması çok hızlı gerçekleşti. Apple aynı hatayı en son benzer özelliklere sahip Netshare adlı uygulamayı onaylayıp, mağazadan sildiği 2008'de yapmıştı.

Pek çok GSM operatörü bu özelliği ek bir ücret karşılığında sunuyorlar ve kullanıcıların ücretsiz olarak bu özelliğe sahip olmasına şiddetle karşı çıkıyorlar. Apple da pek çok GMS operatörü ile özel anlaşmalar imzalamış olduğu için bu konuda operatörlerin çıkarları ile çatışan uygulamalara izin vermiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Ne yani operatörler interneti paylaştırdığımız için bir de para mı alacaklar? Bence saçmalık.

ANLADIĞIM KADARIYLA NOKİA BUNU BEDAVA YAPIYOR HEM KABLOLU HEM W-LAN HEMDE BLUETOOT İLE EĞER ÖYLE BİŞEYSE GERÇEKTEN SAÇMALIK

Valla iphone'umda Cydia'dan PDANet uygulaması kurulu. 1GB lık internetimi ister Wifi yayınıyla wifi li cihazlarla paylaşıyorum, ister kabloyla pc'mde kullanıyorum. Hemde Avea'nın 3G bağlatısıyla 8mb/s ye kadar veri hızı alabiliyorum. Yolculukta arabanın içinde internet yayınını açıyorum herkez de internetin tadını çıkartıyor. Faturasız Avea da 1GB internet 9 TL. Vodafone deki gibi 100Mb dan sonra Edge hızınada düşürmüyor. Sırf Turkcell den bunun için Avea ya geçtim.

itether'da bilgisayara da program yuklemeniz gerekiyor ki zaten iphone'da kişisel bağlantı noktası var. bluetooth ile bir şey yüklemeden interneti paylaşabiliyosunuz

Androidde Wifi paylaştırma default olarak geliyor ;)

Android için Hotspot varsayılan uygulama.

İstikratsiz diyosunuzda appledan daha istikrarli bir firma gormedim En son hatalarini 4 sene once yapmislar daha ne olsun!!!

androidde var diyenler ayni ozellik iphonlardada var sanirim konu tam anlatilamamiş aciklanan durum bildigim tum telefonlarda zaten var

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost