Araç çubuklarını ve fazlasını silin!

Siz farkına bile varmadan PC'nize yerleşen gereksiz her şeyden kurtulmak, bu araçla çok kolay!

  • Zeynel A. Öztürk
Araç çubuklarını ve fazlasını temizleyin!

Ne kadar sıkı bir Windows kullanıcısı olursanız olun, bazen işe yaramaz yazılımların tuzağına düşebilirsiniz. Bu durumda bu faydasız yazılımın tüm parçalarını sisteminizden kaldırma zahmetine girmek zorundasınız.

AdwCleaner, web tarayıcısı araç çubuğu gibi "crapware" adı verilen işe yaramaz yazılımların tüm parçalarını bulup kaldırabiliyor. Birçok antivirüs yazılımı ve program kaldırma araçları, bu tür yazılımları sisteminizden kaldırabilse de bazen geriye birkaç parça bırakabiliyorlar. Taşınabilir bir araç olan AdwCleaner, sisteminizdeki gereksiz yazılımların tüm zerrelerini tek tıklamayla bulabiliyor.

Aracı başlattıktan sonra Search düğmesine tıklamanız yeterli. Araç, size gereksiz yazılımlara ait olduğunu düşündüğü öğeleri bir metin dosyasında listeleyecek. Bunun ardından Delete düğmesine basarak tüm kalıntıları silebilirsiniz. İsterseniz bu kalıntıları, bulundukları konuma giderek kendiniz de silebilirsiniz.

İndirin: AdwCleaner

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

güzel program gözden kaçan şeyleri kolayca temizledi

İşe yarıyor gerçekten. Teşekkürler CHIP.

aynı zamanda chrome daki tüm eklediğim uzantıları da temizlemiş..:))

@13 Tem 2013 22:53 Siz farkına bile varmadan PC'nize yerleşen GEREKSİZ her şeyden kurtulmak, bu araçla çok kolay! Chrome'u silemeyince eklentilerini silmiş.

tavsiye etmem kaspersky int.sect 13 var bende ... trojan olarak algıladı benden demesi :S

Sen de yorum yaz