Ataribox: İsmi Bile Değişti; Kendisi Yok!

Uzun süredir beklenen ama bir türlü ortaya çıkmayı başaramayan cihazın ismi bile değişti; kendisi halen ortada yok!

  • Levent Öztürk
Ataribox: İsmi Bile Değişti; Kendisi Yok!

Atari'nin beklenen yeni Ataribox konsolu, geçtiğimiz yaz tanıtıldığından bu yana bazı gecikmeler ve oyun duyurusu eksikleri ile pek iyi bir dönem geçirmedi. Görünene göre bu durum bugün de değişmiyor. Firma, Ataribox için yeni bir duyuru yaptı ancak bu duyuru da beklenen haberleri vermiyor.

Ataribox Gitti, Atari VCS Geldi...

Yeni duyuruda belirtilene göre Ataribox isim değiştirerek, 2600'ün nadiren kullanılan tam adına bir gönderme yapıyor ve Atari VCS olarak yeniden adlandırılıyor. Sistemin prototipleri, Classic Joystick ve Modern Controller ise bu hafta Game Developers Conference sırasında gösterilecek ancak konsoldan gelen yeni haberler bunlar ile sınırlı olacak.

Oyunlar hakkında hiçbir açıklama yapılmış değil ve Atari, "hedefinin" Nisan ayı içerisinde bir noktada ön sipariş tarihini açıklamak olduğunu söylüyor. Başka bir deyiş ile bir VCS için para ödeme imkanı bulana kadar bahar mevsiminin büyük bir kısmı geçmiş olabilir ve bir konsol edinene kadar daha da fazla zaman geçeceği kesin.

Halen sabreden ve  bir VCS isteyenler için Atari'nin öncelikle sunması gereken pek çok şey bulunuyor. İlk olarak konsolun çalışan bir örneğinin gösterilmesi gerekiyor ve daha önemlisi, çalışan oyunların sunulması şart. Aksi taktirde bu konsolun da bir başka "nostaljiden para kazanma yöntemi" olarak görülmesi kaçınılmaz...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play