ATI FirePro 2450: Profesyonellere özel...

ATI FirePro 2450, aynı anda tam 4 monitörü, üstelik 1920 x 1200 çözünürlükte destekliyor...

  • Selim Öztürk
Etkin enerji kullanımıyla dikkat çekiyor!
ATI FirePro 2450: PCI Express 2.0 ve DirectX 10.1 desteğine sahip.

Geçtiğimiz günlerde yeni profesyonel ekran kartıyla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapan AMD, yeni ATI FirePro 2450 model ekran kartını duyurdu.

VHDCI bağlantılarıyla 4 farklı DVI ya da VGA bağlantılı monitörü, üstelik 1920 x 1200 çözünürlükte destekleyen ATI FirePro 2450, bunun yanı sıra 512MB GDDR3 hafızaya sahip ve PCI Express x16 arabiriminde çalışıyor. DirectX 10.1 ve PCI Express 2.0 desteğini de içerisinde barındıran ATI FirePro 2450, tam kullanımdayken 32W güç tüketiminde bulunurken, bu rakam 2D kullanımı söz konusu olduğunda 17W'a kadar düşüyor.

Maksimum 1920x1200 ekran çözünürlüğünü destekleyen ve 24 inç'lik LCD monitörlerle uyumlu olarak çalışabilen ATI FirePro 2450'yi yere göre sığdıramayan AMD'den Janet Matsuda, yeni ekran kartlarıyla ilgili şu sözleri dile getirdi: "ATI FirePro 2450'nin en önemli özelliklerinden biri düşük güç tüketiminde bulunması ve dolayısıyla aşırı ısınma probleminden çok fazla etkilenmemesi."

ATI FirePro 2450'nin açıklanan yurtdışı fiyatı ise 499 Dolar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Birkaç seneye nvidia diye bir firma kalmayacak.

Birkaç seneye nvidia diye bir firma kalmayacak
----------------------------------------------------------
Yok Artık ..

ati boşversene bence nvidia en iyisi

yıl 1997, ati marka ekran kartıyla 3d uçak simülasyonu oynuyorum...

Muhaha Nivida Die Bir Firma Kalmayacakmış . Ati Nvidia Yüzünden Fiyat İndirimine Gide Dursun Bu Laf'DA Cahilce Kullanılmış Olsun.Cahil Arkadaşım Nerdeyse Bütün Oyunalrda Nvidia Amblemi Var Hic Dikkat Ettinmi Bilmiyorum

bunların rekabeti bitmez... nvidia vs ati =)

Ati çok başarılı bir firma, Nvidia onun sayesinde bizlere 100 dolarlık kartları 200 dolara kakalamaya çalışamıyor..

cahillik etmeyin. ati'nin üzerine ekran kartı yoktur.daha eline dün bilgisayar alan yorum yapmış.araştırmadan yorum yapan arkadaşlara duyrulur.nvidia hatalı yongalarından kıçını toplayamıyor ati'ye mi rakip olacak?

Altın kaplama olsa yine almam adı üstünde ADi pardon ATİ :D

ben bilemem nvidia kalacakmı kalmayacakmı ama bütün oyunlarda nvıdıa ambleminin olması ATi nin nvidia dan daha kötü bir kart üreticisi olması anlamına gelmezz.Testlerde de görüyoruz ki nvidia ATİ karşısında balık gibi çırpınıyor :D

bu akran kartı çift takılınca 8 çıkış verebiliyormu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play