Ballmer, en büyük hatasını açıkladı!

Siz Microsoft'un en büyük hatasının Vista olduğunu düşünebilirsiniz, ama Ballmer'a göre öyle değil.

  • Selim Öztürk
Ballmer, en büyük hatasını açıkladı!
Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer, hangi hatasını sonunda kabul etmek durumunda kaldı?

Microsoft'un renkli kişiliğiyle tanınan CEO'su Steve Ballmer, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir sempozyumda karşılaştığı bir soru karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Sorunun sorulmasıyla birlikte salon tamamen sessizliğe gömülürken, Ballmer sorulan soruya net bir cevapla açıklık getirdi.

Ballmer'a "Bugüne kadar gerçekleştirdiğiniz projelerinizde, hangisinde kendinizi hatalı olarak görüyorsunuz?" sorusu soruldu. Elbette bu soruyu duyan hemen herkes, Windows Vista ya da şirketin tekelleşmesi gibi birçok etkeni aklından geçiriverdi.

Ancak Ballmer, soruyu biraz daraltarak, internet üzerinde arama konusunda önceleri şirket olarak sıkıntı yaşadıklarını ve arama konusuna çok fazla eğilemediklerini kabul etti ve ekledi: "Bing ile birlikte artık çok daha güçlüyüz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

doğru dürüst bir işletim sistemi olsun 50 ytl yapsın windows 7'yi orjinal alim vista rezalet ötesi bir işletim sistemi birde 64 bit sürüm kurun sürünsünsün pc 64 bit desteğini adam gibi versin en büyük hatası vista birde bu çıkardığını messenger

Xbox ilk versiyon 5 kusur milyar dolar zarar.
Explorer 6 inadi piyasayi kaybetmeye sebeb olucakken 7 ve panikle 8.
Zune satislari guya ipod rakibiydi.
Msn search, Windows search, win live search vs vs
XP konusunda uzun müddet beklemeleri.
Windows mobile konusundaki zaaflari 3g destegine gecmemeleri apar topar wm5 cikartana kadar batan win mobile üreticileri sonrasinda sisteme cikmak bilmeyen win 7 cok yönlü dokunmazik özellikleri 3 seneyi asti.
islemcilerin 5 6 mhz bulacagini sanmalari 64 bit ve sonrasinda cok cekirdekli islemci cikinca bu sefer ellerinde planladiklari Vistanin tekrar degisiklige gidip rezil olmasi.

Yani büyüklerde hata yapiyor aslinda.

birde aradığımızı doru bulsa bulma oranı düşük bing in google e göre

vista rezalet işletim sistemi falan değil.. windows 7 nin vista temelli olduğunu unutmayın.

Microsoft sadece işletim sistemi ve ofis programı çıkarsın bence başka birşey yapmasın...

işletim sistemleri ya da programlar piyasaya çıkmadan önce sistem gereksinimleri belirtirler unutmayın ki windows xp nin de ilk çıktığında sütten çıkmış ak kaşık olmadığını xpde de sorunlar yaşandı sistemler kaldırmadı,programlar saçmaladı,çöktü ve benzeri hatalar oldu ve hala güvenlik güncellemeleri devam ediyor sp2 sp3 ler indiriliyor ie7 ve ie8 de güvenlik açıkları çıkıyor ve bu devam edecek vista ya da windows 7 de farketmez ama vista çok stabil,ağırbaşlı ve güvenlik düşkünü bir sistem biraz da görselliğe önem vermişler zaten yeni çıkan sistemler vista ve windows 7 destekli çıkıyor xp nin hayatı sona eriyor çünkü yeni sistemleri kaldıracak bir altyapısı yok yani artık bazı şeylere alışmalıyız teknoloji istiyorsak windows a ses çıkarmicaz şu anda tekel windows.Nvidia,intel ve birçok marka windows un gözüne bakıyor ben de isterim linux dağıtımlarının büyümesini böylece rekabet çıkar ama daha çok yolu var saygılarımla

Vista kullanıyorum sorun yaşadığım oluyor ama ben çok memnunum. Uygun sistemde gayet hızlı çalışıyor. Birde anlamadığım madem microsoftun hata yaptığını düşünüyorsunuz xp yi de vistayı da deniyerek alacağınız birçok yer var. En azından demo olarak kurabilir kullanabilirsiniz. Sevmediğiniz size sıkıntı çıkaran bir işletim sistemini niye kullanıyorsunuz. Gidin başka bir işletim sistemi kullanın mac os, linux gibi niye kendinizi Microsoftun ürünlerini kullanma mecburiyetinde hissediyorsunuz. Sevmediğiniz kullanmak istemediğiniz bir işletim sistemini niye eleştiriyorsunuz. Şunuda belirtmek isterim bir çok kişi vistayı internet için, oyun için kullanıyor ve bu özellikler için şu anda alınabilecek en iyi sistem.

bing şu an için istenin sonuçlara hemen ulaşamıyor ama yakında ulaşmasını gerçekten istiyorum. Hiçbir alanda bir kişinin büyümesini istemiyorum rekabetin olmadığı yerde tüketici herzaman zor durumda kalır. Biz şu an için google arama içni kullanıyoruz. Fakat işletme sahibi olsaydık reklam için kullanacaktık ve ozaman google nasıl tekelleştiğini görecektik.

Bu soruya bu cevap ne alaka ya? Ballmer'a yorum yapamıyorum. Şu aralar Microsoft'un ana konusu Bing zaten. Google'a rakip olmaktan başka düşündüğü şey yok Microsoft'un. İşletim sistemleri o yüzden 2. plana atılmış. Ballmer hiç Vista'yı lafa bile dahil etmeyi gerek görmemiş.

microsoft 50 liraya işletim sistemi mi satarmış yahu kutusundan bedava çıksın bide bari :)

Bazı arkadaşlarımında belirttiği gibi bazı şeyleri artık daha ileri taşıması gerekiyorsa bilgisayarların yenilenmesini lazım hala daha xp 'yi win 7 üzerinden çalıştırma vs.. vs.. şeyler yapılıyor kardeşim şirketler için özel bir işletim sistemi sunulmalı bence

eğer gerçekten wistayı unuttular ise (geçen haftalarda chip yazmıştı)
normaldır...

Doğru söylemiş, işletim sistemlerinin para ettiği dönem kapanıyor, zamanında arama işine önem verselerdi google olmazdı, ms iki misli olurdu!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir