Basında merak uyandıran Google daveti

23 Ekim: Apple; 26 Ekim: Microsoft; şimdi de 29 Ekim: Google... Peki Google bu tarihte ne tanıtacak?

  • Ertuğrul Süngü
Google neyin peşinde?
29 Ekim tarihi merakla bekleniyor

Google giderek büyüyen rekabet ortamında Android işletim sistemini olabildiğince ön planda tutmaya çalışıyor. Firma 29 Ekim tarihinde New York'da yapılacak olan ismi ve sebebi belirlenmemiş bir etkinlik yapacağını duyurdu. 

Yapılacak olan etkinlik için basın girişleriyse şimdiden dağıtılmış durumda. Etkinlik için ortaya atılan söylentilerin başındaysa yeni bir Nexus telefonun görücüye çıkacağı ve bu modelin kuvvetle muhtemel LG Nexus 4 olacağı yönünde. Bir diğer söylentiye göreyse HTC tarafından üzerinde çalışan telefon tablet karşımı Nexus 5 phablet ile karşılaşacağımız.

Google'ın bundan önce yaptığı, "Birçok farklı firma ile çalışmak istiyoruz." açıklamasının ardından, birden fazla cihaz ile karşı karşıya kalmamız da olası. Bir diğer üzerinde konuşulan konuysa 32GB'lık Nexus 7 tablet ve de 10 inçlik Nexus 10'nun tanıtılma olasılığı. Tüm bu cihazların akabinde tanıtılması beklenen son yenilikse, Android 4.1 Jelly Bean'nin bir sonraki güncellemesi olması beklenen Android 5.0 Key Lime Pie işletim sistemi.

Daha önceki açıklamalarda Apple'ın 23 Ekim'de, Microsoft'un ise 26 Ekim'de birer etkinlik düzenleyecekleri biliniyor. Görünüşe göre Ekim ayının sonu, bir hayli hareketli geçecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

özenti google diğerlerine özenmiş aritmetik olarak devam ettirmiş 3er gün arayla apple ve microsoft yaptı ya bunun da canı sıkıldı tabi 3 gün daha ekleyip kendisininkini de yapmaya çalışacak demekki

Tabi ki yeni NEXUS ürünü tanıtılacak

Android 4.2.5 ten bahsediyorlar. Biz daha 4.1 gormeden adamlar 4.2.5 yapmis.

Android'in sonu yok 123456789..... Versionları böyle gider ,suyu çıktı artık İOS a geçme vakti Adamlar 1.5 senede bir telefon çıkarıyor sağlam oluyor. Ama Android Öyle değil 10.00 çeşit telefonları var.Zaten bi halta yaramayan sürekli güncelleme hata vs.. Kral Apple

@19 Eki 2012 08:31 Apple fanboyu ne diye Android kullanıcısı kılığında yorum yazıyorsun taklitçi...

@19 Eki 2012 08:31 Hertürlü hatanın kralı IOS 6 ile geldi IOS 7 ile neler olacak bilinmez...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play