Beklenen haber geldi

Microsoft, Windows Vista, 2007 Microsoft Office ve Exchange Server 2007 lansmanını gerçekleştirdi.

İlk etapta büyük kuruluşların hizmetine sunulacak ürünler iş verimliliğinde yepyeni bir çağı müjdeliyor. Microsoft, iş dünyasının günümüzün hızlı iletişim, artan bilgi ve sürekli değişim esasına dayanan koşullarına göre geliştirilen Windows Vista, 2007 Microsoft Office sistemi ve Exchange Server 2007’nin kurumlara yönelik lansmanını gerçekleştirdi. Bilişim dünyasında heyecanla beklenen her üç ürün de kişi ve kurumların bilgiyi fırsata dönüştürerek büyümesini kolaylaştırıyor. Windows 95 ve Office 95’ten bu yana yapılan en önemli lansman olan Windows Vista ve 2007 Microsoft Office, aynı zamanda firmanın eş zamanlı olarak hizmete sunduğu iki amiral gemisi olma özelliğini taşıyor. Exchange Server 2007 toplu lisanslaması Aralık ayının ikinci haftasında başlarken, Windows Vista ve 2007 Office sistemi de bireysel kullanıcıya yönelik olarak 30 Ocak 2007’de piyasada olacak. Microsoft CEO’su Steve Ballmer’a göre Windows, Office ve Exchange Server’ın yeni sürümleri Microsoft ile müşterilerinin emsalsiz işbirlikleri sonucunda geliştirildi. Ürünlerin geliştirilmesinde, bir milyardan fazla oturumun Microsoft tarafından izlenmesine izin veren müşterilerin geri bildirimlerine dayanan gerçek hayat senaryoları örnek alındı. Ürünlerin testi aşamasında, dünya çapındaki müşteriler üç ürünün 5 milyondan fazla beta sürümü yükleyerek, son derece değerli geri bildirim ve önerilerde bulundu. “Bu yenilikçi ürünlerle oyunun kuralları yeniden yazılıyor” diyen Ballmer, “Olağanüstü araştırma ve geliştirme yatırımlarımız sonucunda ortaya çıkan Windows Vista, 2007 Office sistemi ve Exchange Server, tarihin en çok test edilen yazılım ürünleri oldu” dedi.

Uğur Seven - Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

umarım gerçekten o kadar ertelemenin ve testin sonunda alnının akıyla ortaya çıkar vista ve umarım biz de açıkları kapatmak yerine yeni özelliklerle windows update i kullanırız, umarım . . .

Ati_sasa bahsettiğin sey microsoft. Biraz daha gerçekçi olalım :) Şimdiden vista service pack1 fikrine alıştır kendini.Daha piyasaya çıkmadan kırdılar içinde daha neler neler bulacaklar :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir