Beyaz iPhone 4 siyahtan farkı!

Beyaz iPhone 4 ile siyah iPhone 4 arasında kafaları karıştıran "minicik" bir fark var. İşte o fark!

  • Gökay Özbudak
Beyaz iPhone 4 biraz daha kalın!
İlk bakışta fark edilmesi oldukça zor...

300 günün üzerinde, çıktı çıkacak diye beklenilen beyaz iPhone 4'ün siyah iPhone 4'ten biraz daha kalın olduğu ortaya çıktı. Apple'ın tüm üretim işlemlerini yeniden yapmasını gerektiren beyaz iPhone 4'ün siyah olanından 0,2 mm daha kalın olduğu söyleniyor.

Allthingsd.com'un Apple başkan yardımcısı Phil Schiller'la yaptığı röportajda, Schiller üretim işleminin bir şeyi doğrudan beyaz yapmak kadar kolay olmadığını söylüyor; "Madde biliminde bir sürü parametreler var - zaman içerisinde nasıl duruyor... ve alıcılarla beraber nasıl çalışıyor."

Ancak yine de Apple.com'da beyaz iPhone 4'le siyah iPhone 4'ün kalınlıklarının aynı, yani 9.3 mm olduğu yazıyor. Beyaz iPhone 4'ün gecikmesi kullanıcıları ve eleştirmenleri oldukça meraklandırmıştı. iPad 2'nin ilk günden siyah ve beyaz olarak piyasaya çıkabilmesine karşılık Apple'dan bu gecikmenin sebebinin halen tam olarak açıklanmamış olması kullanıcıların kafasında bir soru işareti olarak duruyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

pekı neden daha kalın acaba boyanın kalınlıgımı ?

siyah iphoneları beyaz yapan tr dede usa dada bir çok yer var bunlar yan sanayi parçalar kullanıor yan sanayi parçalarla beyaz yapılan iphone olma ihtimali varmıdır acaba ????

siyahın ustune beyaz kapak takmışlar
nokia da vardı hani tak çıkar kapaklar :)

BENCE BOYANIN KALINLIĞI OLMASI SAÇMA ÇÜNKÜ SİYAH TA siyaha boyanıyor

vernik atmışlar kurumasını bekliyorlardı

Siyah boyanın üstüne bir de beyaz atmışlardır 0.1mm kalınlığında. 2 kapakta toplam 0.2mm kalınlık artmıştır. İlk gelen boyacıları kaçırdıkları içinde yeniden boyacı bulmak felan zaman almıştır.

alt tarafı 2mm fark ne değişebilirli önemli olan özellikleri ve anten sorunu

Beyaz kalinsa daha agirdir ve bellegi daha genistir

Denk geldi beyaz aldım siyahla her yönü ile kıyasladık milim fark yok ayrıca beyaz oldukça şık zevk meselesi tabi bu.Kafası karışan arkadaşlara bilgi vermek maksatlı yazayım dedim.

beyaz ıpone çıktı mı? bende almak istıyorum .acaba turkıyeye geldımı? bılgısı olan varsa açıklama yapsın lutfen

Ben samsung aldım ama 4s alacağım hangi renk olmalı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play