Bilişim 500 Araştırması'nın sonuçları geldi!

Türkiye bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmaların durumu nedir? Araştırma sonuçları burada.

Sıralamada ilk üç değişmedi

Türkiye bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmaların 2007 yılı net satış gelirleri bazında yapılan "Bilişim 500 Araştırması"nın sonuçları açıklandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende, bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre ilk 10'da yer alan ve yazılım, donanım, hizmet ile özel bölüm başlıkları altındaki toplam 54 alt kategorinin birincilerine plaketleri verildi.

Araştırma sonuçlarına göre, geçen yılın ilk 3 sırası değişmezken, sektörün lideri Türk Telekom'u, ikinci sırada Turkcell, üçüncü sırada ise Vodafone izledi.

İlk 10'a giren diğer şirketler sırasıyla Avea, Genpa, İndeks Bilgisayar, Hewlett-Packard (HP), Netcell, C5 Elektronik ve Teknosa oldu.

Araştırmaya, geçen yıllardan farklı olarak bu yıl "Son 3 yılda en iyi performans gösteren şirket", "B2B e-ticaret", "B2C e-ticaret", "Doküman arşiv yönetim yazılımı" kategorileri eklendi.

Araştırma sonuçlarına göre, son 3 yılda en iyi performans gösteren şirket Biotekno, son 1 yılda en fazla büyüyen bilişim şirketi ise Techcell oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

başlıkdaki 500 büyük şirketi bulamadık siz bulursanız haber verin chip editörleri nasıl olur iyi olur demi :D

burada ithal edilen ürünleri satan teknosa, indeks bilgisayar gibi teknoloji üretmeyen, sadece pazarlayan distribütör şirketler yerine teknolojiyi üreten şirketleri görmeyi hayal ediyorum hep.

bizim yazılım şirketlerimiz de olmalı o ilk 10 içinde. türkiyede başarıya aç bir genç beyin potansiyeli var bunlar değerlendirilmeli..

türk telekom gibi tekel, teknoloji transfer eden, halka ucuz hizmetler vererek, fahiş fiyatlarla dünya kadar gelir elde eden şirketi görmek istemiyorum 1. sırada...

turkcell i herkes fiyatlarından dolayı eleştirsede teknoloji üretiyor, o yüzden takdir ediyorum..

500 şirket yerine ilk 3 tekel şirketi yıllarca bunlardan çektik ülkemin bill gates'leri konumlarını oldukça gaddarça kullanan bunlar geçmişi hatırlatın.

sinan.e adlı yorum yazan kişi ; söylediklerine aynen katılıyorum özellikle t.telekom hakkındaki söylediğin gerçekten de öyle değilmi? evet öyle ucuza hizmet veriyor gibi gösterse de değil.

biz 1-2 yıldır ttnet abonesiyiz bırak daha fazla süredir abone olan var bi bakıyoruz ttnet kampanya çıkarmıs daha abone olmayanlar için neymiş efendim indirilmli internet bize neden çıkarmıyolar öyle bir kampanya o kadar yıldır kullanıyoruz ayda 30 ytl daha ttnet nedir bilmeyenlere de ayda 15 ytl ye başka bi isteğiniz warmı????

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir