Bill Gates Microsoft'ta ne yapacak?

Bill Gates, Microsoft'taki yeni görevinde neler yapacağını ilk kez açıkladı... Haberimizde!

  • Zeynel A. Öztürk
Bill Gates Microsoft'ta ne yapacak?

Bill Gates, Reddit'teki Ask Me Anything programına katılarak NSA'dan Microsoft'taki yeni, geniş rolüne her soruya özenle cevap verdi. Eski Microsoft yönetim kurulu başkanı, şirketteki yeni görevi hakkında şunları söyledi:

"Bulut ve yeni cihazların yeni iletişim ve ortak çalışmada bizlere sunacağı yeni yollar konusunda heyecanlıyım" diyen Gates, "işletim sistemi sadece bir cihazda olmayacak; bilgiler de sadece dosyalarda olmayacak - bunlara geçmişiniz de dahil olacak. Çocuklarınızın büyümesi gibi hatıralarınızı tekrar görüntülemek buna dahil" şeklinde devam etti.

"Satya'nın Microsoft'un yenilikçi olmayı sürdürmesinde benle beraber çalışması beni çok sevindirdi. Office'de dahi yapılabilecek çok daha fazla şey var."

Satya Nadella geçtiğimiz hafta CEO seçildiğinde Gates, zamanının üçte birini ürün gruplarına harcayacağını açıklamıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

çok zeki bir insan.. ancak asla bir steve jobs olamaz..

Bulut istemiyoruz. Adam gibi işletim sistemi istiyoruz ! Buluta kaydıkça Windows kendi ayağına sıkıyor.

Şu programın tamamını Türkçe altyazı ile yayınlasanız olmazmı ? En azından bir sefer deneyin şu işi,herkes iyi yorum yapar.

Kısaca N.S.A "Bilgilerinizi buluta taşıyın. Böyle elimin altında olursa kolay olur,çok uğraşmam" demiş.Microsoft ta bulut sürücüsünü windows a entegre etmesi yetmiyormuş gibi yakında sistemini de buluttan açlıştırtacak.Tıpkı Chrome os un üzerinde olduğu gibi aynı yoldalar.

Kağıthanede iddaa bayi açacakmış

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost