Bill Gates'ten alkışlanacak sinek şovu...

Alkışı hak ediyor: Emekli MS şefi Bill Gates'in katıldığı konferansta yaptıkları herkesi şoke etti.

  • Ümit Öncel
Bill Gates sinekleri serbest bıraktı!
Bill Gates elinde kavanozla sahneye çıkınca herkes bir şeyler olacağını tahmin etmişti.

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates, yazılım konusundaki çalışmalarının dışında yardım çabalarıyla da tanınıyor. Eşiyle beraber kurduğu "Bill and Melinda Gates Foundation" adlı yardım örgütü her yıl sağlık konularıyla ilgili önemli çalışmalarda bulunuyor ve ciddi yardım paraları toplanmasını sağlıyor. Geçenlerde Kaliforniya'da düzenlenen Technology Entertainment Design konfernasına katılan Bill Gates'in gündemi teknoloji değil böceklerdi.

Sahneye elinde bir kavanoz ile çıkan Gates, Afrika'da sıtmadan ölen insanların içinde bulundukları durumu anlatan bir konuşma yaptıktan sonra "bunu sadece fakir insanlar yaşamamalı" diyerek kavanozun kapağını açtı. Kapak açılır açılmaz, içindeki sivrisinekler bir anda odaya yayıldılar. Aralarında Ebay'in kurucusu Loic Le Meur'un da bulunduğu bazı katılımcılar korkuyla salonu terk ederken, kalanlar alkışlayarak Gates'in altını çizdiği soruna desteklerini gösterdiler.

Fakat Gates'in bu ilginç gösterisi farklı yorumlara neden oldu. Salonu terk eden Meur "Artık ön sırada oturmak yok!" derken, bazı Mac kullanıcıları "Salonu sadece Mac kullanıcıları terk etmedi. Bir şekilde bizim bu böceklerden etkilenmeyeceğimizi biliyorduk" şeklinde Windows'a takıldılar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

HA HA HA !!!

Zengin, yaşlı ve kafadan kontak. Böylesi bulunmaz dünyada.

yakında anti-sinek yada ms-kanatsız yazılımları çıkar :DD

Bence Bill'de bunama belirtileri başlamış(Ayrıca sivrisineklerinde Afrika'daki gibi sıtma microbu taşımıyordur herhalde.Yoksa adama öyle bir dava açarlar ki donuna kadar tazminat alırlardı.)

Sabah gazatede okudum bu haberi alkışlanacak bir durum ama hemen zeki beyinliler bir yerden laf sokmayı bilirler.

Adam sadece insanların durumunu anlatmak istemiş o kadar.

ilk defa takdir edecem bu adamı...

süper.... forever BİLL GATES forever MAC :D :D :D :D

Bill Gates'in Ne Kadar Zeki Olduğunun Bİr Kanıtı Daha

çok güzel yapmış kafadan kontak olduğunu düşünmüyorum öle olsa sıfırdan birşeyi alıp bu kadar büyütemez bu kafasızlıksa sende kafa varda noluyor... böle yorumları yazıosunuz bol kesede antims lik yapıosunuz ... boş işler uzmanısınız...

Uncle Bill'den sevgilerle

"Mac kullanıcıları "Salonu sadece Mac kullanıcıları terk etmedi. Bir şekilde bizim bu böceklerden etkilenmeyeceğimizi biliyorduk"

harika cevap olmuş :)

Sadece sıtma değil ,bir çok farklı sinek türünün taşıdığı mikroplar yüzünden binlerce insan ölüyor Afrika'da ve çoğu çocuk :( ve ilaçları da çok ucuz bu meretin ,3-5 kodaman bi fon kurup ilaç dağıtsa kimse ölmez ,tebrikler Bill Gates !.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play