Bing'in ABD'deki yükselişi parmak ısırtıyor!

Microsoft'un arama motoru Bing, sessiz sedasız kazandığı kullanıcılarla Google'ı korkutuyor!

Bing'in ABD'deki yükselişi parmak ısırtıyor!

Microsoft'un arama motoru Bing, bir süredir rakibi Google'a karşı sesiz ve derinden ilerleyerek köşe başlarını tutmaya başlamıştı. Yahoo'nun Microsoft Bing ile yoluna devam etme kararını almasından sonra, Bing şimdi de pazar payındaki yükselme ile dikkat çekiyor.

Şubat ve Mart 2015 döneminde Google'ın ABD'deki pazar payı yüzde 0.1 oranında azalırken, Bing'in oranı yüzde 0.3 yükselerek yüzde 20.1'e çıktı. Bing tarihinde ilk defa bu kadar yüksek bir pazar payına ulaşırken, ABD'de düzenli ve kararlı bir şekilde yükseliyor.

Bu sırada Microsoft'un Yahoo üzerindeki arama servisini de yine Bing üzerinden yönettiğini düşünecek olursak ve Yahoo'nun ABD arama motoru pazarındaki yüzde 12.8'lik oranını Microsoft'un hanesine yazarsak, yazılım devinin ABD'deki tüm aramaların yüzde 32.8'ini gerçekleştirdiği ortaya çıkıyor.

Tabii ki bu oranlar sadece ABD pazarını konu alıyor ve Bing'in, diğer pazarlarda çok daha aşağılarda kaldığı bir gerçek. Ancak Microsoft'un ABD'yi yavaş yavaş ele geçiriyor olması bile, Google'ın "rehavet günlerini" bitirecek gibi görünüyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Lan minimum 5 senedir Türkiye de tam sürüme geçemediler.

@21 Nisan 2015 19:02 tam olmasada bing>ayarlar>dünyaçapında>Amerika-İngilizceyi seçin. ardından bing>ayarlar>web>aramalarımda sadece Türkçe sayfaları göster. ardından bing >ayarlar>genel>görüntü>Türkçe çoğu özelliği böyle aktif oluyor müzik aradığınızda mesala şarkı sözleri çıkıyor bir şirket aradığınızda tüm bilgileri yer alıyor. birde Türkçe wikiye bağalasalar tam olucakmış.

@21 Nisan 2015 21:34 deneyelim.

bitsin bunların tekeli

windows türkçe tarayıcı türkçe.. bing halen dil seçtiriyor bana, ingilizce geliyor default ekran. google ın en büyük başardığı iş evrensel hizmet vermesiydi, halende öyle. yardım sayfaları bile her dilde google ın

ben de bing kullanıyorum

bing şuanda türkiyede de arama sonuçlarında googledan pek farkı yok artık 5-6 aydır bing kullanıyorum gayet iyi ilk zamanlardan sonra alışıyorsunuz

Bende bing kullanıyorum çok iyi. Dil ayarı falan yapmadım ne zaman açsam Türkçe. Ayrıca ana sayfasında office programlarını da indirmeden kullanabilirsiniz

Genelde bing kullanıyorum

bing baya hoşuma gidiyor açıukcası..özellikle spartan geldikten sonra daha iyi bir ikli olacağına eminim

Microsoftu kınıyorum. 5 senedir tam sürüm bing getirecek, Surface en az 2 senedir ülkemize getirecek, microsoft band halen gündemde yok. Yazık.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir