Bir değil iki tane birden geliyor!

2012 yılının en çok beklenen cihazı görünüşe göre "en çok beklenen 2 cihaz" olarak yola devam edecek

DigiTimes'ın haberine göre, Apple Ocak ayı içerisinde yeni tabletinin 2 farklı versiyonunu tanıtacak. Apple'ın tedarik zincirindeki kaynaklardan gelen haberlere göre, bu yeni modeller orta ve üst seviyeye hitap edecek, bir önceki model olaraksa, iPad 2'nin fiyatı da Amazon Kindle Fire ile rekabet edebilecek düzeye indirilecek.

Daha önceki 7.85 inçlik ekran söylentilerinin aksine bu sefer 9.7 inç ekranlı iPad'ler ile tanışacağımız söyleniyor. QXGA (2048x1536) çözünürlük ve parlaklığı artırmak için çift aydınlatma olacağı da düşünülüyor.

Daha önceki söylentilerde de Apple'ın QXGA çözünürlüklü ekran kullanacağından bahsediliyordu. DisplaySeach analisti Richard Slim'i Kasım ayında CNet'e yaptığı açıklamada "Evet mümkün. QXGA panel üretimi başladı (gelecek-nesil iPad için). Üç adet firma üretiyor panelleri." (Geçen ay yaptığı açıklamada verdiği firma isimleri, dün DigiTimes'a verdiği isimlerle aynı)

Ayrıca Apple'ın 9.7 inç ekrana sahip bir tablet sunmak istediği de biliniyor. Mart - Haziran arası bir tarihte bu yeni tabletlerin piyasada olması bekleniyor.

Aslına bakarsanız DigiTimes, daha önce yayınladığı raporlarla sürekli çelişiyor. Ekran boyutu bir ufalıp bir büyüyor, bize de, dedikoduları şaşkınlıkla izlemekten başka bir şey kalmıyor. Yine Digitimes'a göre Apple, iki yeni iPad'ini MacWorld etkinliğinde tanıtacak. İşin garip kısmı ise, Apple'ın bu etkinlikten 3 sene önce çekilmiş olması...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

"2048x1536"
Cok sacma bir ekran cozunurlugu.
Soz konusu sistem macintosh degil iOS.
Yani ne tur uygulamalar bu cozunurlugu hangi amac icin kullanacak.
Ayrica ekrandaki yazilari okuyabilmek icin bir de buyutec vermesi gerekecek apple'in.

Bir yerden tanıdık geliyor haber ama neyse :)
"Ekim ayında 2 iphone tanıtılabilir. Biri düşük fiyatlı donanımı kırpılmış bir iphone diğeri ise yeni nesil iphone 5"

iPad 2s olur yeni ipad artık

iphone 4s te de çözünürlük iki katına çıktı fakat yazıları okumak için gözlük ya da büyüteç kullanmanıza gerek kalmıyor. çözünürlüğün artması, ekrandaki objenin hatta harflerin daha çok pixel içermesini ve daha kaliteli gözükmesini sağlıyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play