Bitcoin Gold, sorunlu geldi

Bitcoin Cash'in ardından Bitcoin'i temel alan bir para birimi daha, bazı sorunlarla birlikte doğdu...

  • Levent Öztürk
Bitcoin Gold, sorunlu geldi

Bitcoin, bir kez daha çatallanarak Bitcoin Gold adlı yeni bir kripto-para birimi ortaya çıkarmış durumda ancak bu para birimi, başlangıçta bazı sorunlar yaşamış durumda.

Bitcoin, bu yılın daha önce de, Ağustos ayında Bitcoin Cash'in yaratılması ile çatallanmıştı ve şimdi de Bitcoin Gold, madencilik işlemini dev gruplar yerine bir kez daha kişilere uygun hale getirmeyi amaçlamakta.

Ne yazık ki, Telegraph'ın da belirttiği üzere yeni altın Bitcoin Salı günü yayımlandığı anda internet sitesi bir DDoS saldırısına maruz kaldı. Bitcoin'in de Twitter üzerinde duyurduğu üzere site, dakikada 10M istek ile karşı karşıyaydı ve firma, sorunu çözmek için IP'ler ile hızlı bir şekilde çalışmaya başladı.

Ancak saldırı, başlangıcından üç saat sonrasına kadar başarılı bir şekilde durdurulamadı. Hatta o noktada bile Bitcoin Gold, sitenin normal çalışmasına dönmesi için zamana ihtiyacı olduğunu söylemekteydi.

İnternet sitesi geçtiğimiz gün (Çarşamba) tekrar düzgün bir şekilde çalışmaya başlamıştı ancak o sırada Bitcoin Gold'un değeri 500$ başlangıç fiyatından 150$'a düşmüştü. Bu yazının yazıldığı sırada ise Bitcoin Gold değeri 121$ olarak gözüküyor. Bunun en başarılı başlangıçlardan biri olmadığı rahatlıkla söylenebilir ancak yolun uzun olduğu da kesin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

saldırılara rağmen pool havuzlarında herhangi bir gerileme olmadı saldırılara rağmen adımlarını sağlam atmakta BTG. Yoluna emin adımlarla yürümekte borsada 500 dolar ile başlayıp düşmesi gayet normal bir durum bunlar testtir asıl büyük adım insanlara BTG dağıldığında olacaktır artı olarakta BTG var hazır daha hiç bir şekilde cüzdan numarası verilmedi ve alış satışı yapılmadı en kısa zamanda hem pool havuzu aktif olacak sizler ne zaman BTG cüzdana sahip olduğunuzda kazıma başlarsınız.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost