BlackBerry, Kendi Güvenli Android'ini Yayınlayacak!

BlackBerry, kendi güvenli Android işletim sistemi geliştirip yayınlamayı planlıyor!

  • H. Hüseyin Öztürk
BlackBerry, kendi güvenli Android'ini yayınlayacak

Son habere göre Kanadalı firma BlackBerry, Android temelli "güvenli" bir işletim sistemi olacak olan BlackBerry Secure için lisans anlaşmaları açıklayacak.

Bir zamanların gözde markası BlackBerry, gelişen Apple ve Samsung duopolisinin arasında git gide etkisini yitiren ve gücünü kaybeden bir isim oldu. OS yarışında geride kalan firma, ilk Android-temelli cep telefonunu yalnızca iki sene önce 2015'te açıkladı - diğer Android cep telefonlarının altı-yedi nesillik amiral gemilerinin olduğu bir sırada.

ETTelecom'daki habere göre, Blackberry şu sıralar kendi Android versiyonu olan BlackBerry Secure'u çıkarmaya hazırlanıyor. İşletim sisteminde, BlackBerry-yapımı güvenlik özellikleri olacak. Yine habere göre Kanadalı firma, birçok donanım üreticisi ile lisans anlaşmaları için görüşme sürecinde.

Firmanın kendi güvenlik özelliklerini taşıyan bir telefonun ne kadar gerekli olduğu da tartışmaya açık bir konu. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce böyle şeyler eskide mi kaldı? Yorumlarda fikrinizi belirtmeyi unutmayın!

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bu zamanda Blackberry mi kaldı? Tasarımlar facia. Arka tasarımından bile estetikten yoksun olduğu anlaşılabiliyor.

MS'e bunu çok söyledim: "Windows Phone'u güvenlik üzerine kurun! Windows Phone yüksek güvenlik arayanların tercihi olsun!" Dinlemediler. Blackberry doğrusunu yapıyor...

@cleverman canim sen onların kusuruna bakma

ne bekliyordunuz ki?

Boyle seyler eskide mi kaldi derken, artik mahremiyetin bi onemi yok yani siz cihazi kullandiginizi zannederken cihaz sizi kullaniyor. Böyle seyler eskide kalmaz ozel bilgi her zaman ozel bilgidir herkes kendini star zannettigi icin kendini kamuya mal etmeye mi calisiyor? Sirf internete baglanabiliyorsun diye star olabiliyormusun, ol o zaman.

Guvenlik kesinlikle onemli bir konu, bircok konuda duyarsiz kaliyoruz. Neticede kisisel verilerin korunmasi cok onemli BlackBerry herseyin en iyisini yapan bir firmadir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost