Blackberry'den kritik güvenlik hamlesi

Zor günler geçiren cep devi, bu hamlesiyle Apple ve Google'ı en zayıf noktasından vuruyor!

Blackberry'den kritik güvenlik hamlesi

Apple ve Google'ın, NSA skandalı sırasında kullanıcı verilerini ABD devletine gizlice aktardıklarının ortaya çıkması, dünya çapında büyük ses getirmişti. Kullanıcılar bu skandalın ardından güvenlik konusunda kendilerine güvence verecek teknolojileri talep etmeye başlamışken, Blackberry'den ilginç bir hamle geldi.

İsrailli veri güvenlik şirketi Watchdox'u satın alan Blackberry, böylece güvenlik alanında büyük bir adım atmış oldu.

Özel dosyaların ve fotoğrafların güvenli şekilde saklanmasını ve paylaşılmasını sağlayan teknolojilere sahip olan Watchdox'un dünya çapında önemli şirketlerle işbirlikleri bulunuyor.

Blackberry bu hamlesi ile özellikle iş dünyasında, kimsenin telefondaki verilerini takip edemeyeceği güvenli bir hizmet sunarak yeniden kurumsal müşterilerin gözdesi olmayı planlıyor. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

israil şirketini satın almış, eee? şimdi güvenim mi arttı? hayır. daha da güvensiz hale geldim.

@27 Nisan 2015 20:42 Blackberry de tarih oldu alınmaz artık işadamların kulanıyodu zati şimdi İsrailliler fink atar bilgilerinizde.

blackberry ise boş çaba... o çoktan bitti...

işin içinde israil varsa hiçbirşey güvenli değil demektir.

Sanki NSA yine toplamayacak

" "İSRAİL"li veri güvenlik şirketi Watchdox" Bu sefer de ABD'ye değil İSRAİL'e gider. Elektronik cihaz kullanıp da istenildiği zaman izlenemeyeceğini düşünen insanın teknolojiden hiç haberi yok demektir.

Bazen telefonla üryan yerlerimizi çekiyoruz elin amerikalısı Görsün istemem yani

@27 Nisan 2015 21:47 önemli biriysen hangi tel olursa olsun dünya görür. işin sırrı dijital ortama aktarılan herşey elde edilebilir.

amirallerde indirime de giderse Passport 2 tek tercihim olur.

Facebookta adresini ve kişisel bilgilerini, swarm da yerini, instagram da yediğin yemeği, twitter da düşünceni paylaşıyorsun. Sonra kişisel gizlilik... Ben birisini araştırdığımda sosyal hesaplarından donuna kadar öğrenebiliyorum.Sen hala kişisel bilgi gizliliğinden bahsediyorsun. Merak etmeyin size bize bişey olmaz kimsenin de bizim hakkımızdaki ivedi bilgilere merakla ihtiyacı da yok rahat olun....

@28 Nisan 2015 10:04 Yorumun başı doğru sonu ise... Sonu için şu kadarını söyleyeyim ; koyun say yada ninni dinle daha rahat uyursun :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost