BMW'nin 10 yıllık büyük planı!

Görünüşe göre BMW'nin hız canavarları, 10 yıl sonra bugünkülerden çok farklı olacak!

BMW'nin 10 yıllık büyük planı!

Avrupa Birliği'nin karbon emisyonunda yaptığı ve 2015 yılından itibaren daha da katılaştıracağı kısıtlamalar, otomotiv devlerini de elektrikli araçlara yöneltiyor. Bu durumun en büyük örneği ise, kuşkusuz BMW. Alman devi BMW, önümüzdeki 10 yıl içerisinde, yani bahsi geçen 2025 yılına kadar, tüm modellerini elektrikli hale getirmek için çalışmalarına başladı.

Elektrikli araçlar, ihtiyaç duydukları enerjiyi sahip oldukları bataryalardan alıyorlar. Küçük bir sıvı yakıt motoru ise, bu pilleri şarj etmek için kullanılıyor.

Şu anda Alman otomobil üreticileri arasında elektrikli araçlar alanında lider konumda bulunan BMW, geçen yıl beş kapılı i3 modeli ve spor i8 modeli ile elektrikli araçlar çok hızlı bir giriş yapmıştı. i3, yakaladığı satış rakamları ile sadece ABD'de, en çok satan dördüncü elektrikli araç olmayı başardı. BMW'nin 2014 yılı içerisinde sattığı toplam elektrikli araç sayısı ise, 17.793.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

petrol zenginleri düşünsün kabak gibi ortada kalacaklar.

@31 Ağustos 2015 18:17 kafası çalışan güneş ve rüzgar enerjisine ve yenilenebilir enerji araştırmasına yatırım yapıyor... batan anca miras yediler...

Zırt pırt arabaların tipini değiştirip eskileri 5-10 yılda kullanılmaz hale getiren politikalarından vaz geçsinler 5-10 güzel tasarım araba yapsınlar yeni çıkan teknolojileri bunlara monte edilir şekilde yapsınlar desteklerinide hiç kesmesinler YAZIK HEM İSRAF HEMDE SOYGUN

@31 Ağustos 2015 23:04 en iyi bataryanın ömrü 4-5 yıl zaten yeni batarya fiyatına aracın yenisini alırsın.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost