Bu da Microsoft'un "zaman tüneli"!

Facebook'tan sonra, kendi zaman tünelini açma sırası Microsoft'a geldi. İşte Lifebrowser!

Microsoft "Lifebrowser" üzerinde çalışıyor!

Microsoft, fotoğraflar, takvim, e-posta gibi kişisel bilgiler arasında dolamayı kolaylaştıracak bir program üzerinde çalışıyor. Lifebrowser adındaki program, hayatınızdaki çeşitli bilgilerin hayatınızdaki olaylarla olan ilgisini algılayarak bir zaman çizgisi üzerinde dolaşmanıza izin veriyor.

Lifebrowser, fotoğrafları inceleyerek onların önem derecesini belirleyebiliyor. Yazılım, bir fotoğrafta kaç kişi olduğunu bile algılayabiliyor. Geliştirilme süreci 2004'de başlayan yazılım, aslında Facebook'un Zaman Tüneli'nden dahi eski.

Lifebrowser, hala prototip aşamasında, ancak herkesin kullanılabileceği bir hale gelmesi umuluyor. Program, başta gizlilik endişeleri uyandırabilir ancak sadece yerel olarak sizin bilgisayarınızda çalıştığından bu endişeleri savuşturacak gibi görünüyor. Verilerin nasıl incelendiği ve kategorize edildiği konusunda ise şimdilik bir bilgi yok.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

hayatımızı yaza yaza bitiremedik. artık insanların özeli kalmadı diycem ama artık zaten çok geç. aşırı geç, geleceği düşünmek başımı ağrıtıyo

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir