Bu eklentiden uzak durun

İster Chrome kullanın, ister IE, ister Firefox... Ama bu eklentiden kesinlikle uzak durun!

Bu eklentiden uzak durun

Google+ ve Facebook'u web tarayıcılarına taşıyan eklentiler, güvenlik riski içerdiğinden dolayı bu eklentileri kullanmadan önce iki kez düşünmenizde sonsuz fayda var.

Crossrider'ın Google+Facebook eklentisi gibi araçları kuran kullanıcıların öncelikli isteği elbette Facebook'taki haber akışını an ve an tarayıcısından görebilmek ve Facebook'a ayrıca girme zorunluluğundan kurtulmak şeklinde açıklanabilir.

Firefox, Chrome ve Internet Explorer için geliştirilen bir eklenti olan Google+Facebook, her ne kadar arabirim olarak kullanıcılara kullanışlı gelse de, iş güvenliğe geldiğinde aynı olumlu izlenimi maalesef veremiyor.

Söz konusu eklentideki kodlamayla ilgili bir sıkıntı nedeniyle güvenlik uzmanları, bu eklentinin güvenlik riski içerdiğine dikkat çekiyor ve kullanıcılardan bu eklentiden uzak durmasını öneriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bir de Facemoods diye bir eklenti var ki.. onu da söyleyeyim de sayfaya gelenler haberdar olsun dedim. Yanlışlıkla Google webstore den bir yükledim.. kaldırmama rağmen her format sonrası yine tarayıcıma kuruluyor.. bir de üstelik bilgisayarıma kuruluyor benden habersiz ve tüm tarayıcılarımın arama motoru değişiyor.. windows 7 de bile.. lanet bir şey.

"güvenlik uzmanları, bu eklentinin güvenlik riski içerdiğine dikkat çekiyor" burdaki güvenlik uzmanları olarak bahsedilenler kim açıklayabilirseniz sevinirim. ilgili eklentiyi zaten facebook şimdilik engelledi ki kendisi google+ ın gerçek anlamda düşmanları, bu eklentideki şaibeli "eklentideki kodlama ile ilgili sıkıntılı" dedikleri kısmın hurafeden hatta bu düşmanlıkta tuzu bulunanlar olarak yayıldığını tahmin ediyorum. gayet hoş bir eklenti ama facebook'un bu eklentinin kendilerinde bir uygulama barındırmasına izin vereceklerini sanmıyorum :)

Sen de yorum yaz