Çanlar Apple için çalıyor!

iPhone 5'lerden gelen kötü haber; Apple'ı, hiç de alışık olmadığı bir haberin başrolüne oturttu!

Apple hisseleri düşüşte

Apple hisseleri, son bir yıl içinde ilk kez 500 doların altına indi. Söz konusu düşüş, Apple'ın Asyalı üreticilere verdiği iPhone 5 parça siparişlerini azalttığı haberi ardından gerçekleşti. Apple'ın parça siparişlerini azaltmasını iPhone satışlarındaki düşüşe bağlayan piyasaların tepkisi sonucunda firma hisseleri değer kaybetti.

Değer kaybından Apple'ın Asyalı ortakları da etkilendi. Japan Display Inc., Sharp ve LG Display gibi firmalardan LCD satın alan Apple siparişleri azaltınca, bu firmaların hisseleri de değer kaybetti: Sharp hisselerinde yüzde 7 değer kaybı gerçekleşti.

Görünüşe göre iPhone 5, Apple için çok da büyük bir başarı sağlamış değil. Şirket, yeni iPad ve iPhone'larıyla bu durumu tersine çevirmek isteyecektir...

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Simdi 10 yasindaki grazimonk hemen yorum yapar

@16 Oca 2013 10:35 3 yaşındaki bebeden daha iyi yorum yazıyorum sen mamanı ye uyu...

Herşey bir yere kadar. Androidi bu noktada tebrik etmek gerekir. Her versiyonda arayüz değisiyor. Sanki yeni bir telefon almis gibi oluyoruz.

bu durum çok iyi oldu bence böylece yeni nesil iphone lar daha ileri gitmiş olcak rekabet iyidir aksi takdirde işlemci dünyasının inteli olur apple ve bu da tekelleşme demek...

Apple batışta... tedarikçileride dibe çekerek batacak...

S3 karşısında normal durum. şimdi rafta kalan o kadar ayfonbeşi kime satacaklar?yöneticiler de gemiyi terkediyor!

Elma dan babam çıksa alırımcılar, konu hakkında açıklama getireceklerdir.

iphone 4/4S/5 isitilip isitilip onumuze konan urunler gibi, davalarla ugrasana kadar teknolojiye yol verececek urunlerle ugrassalarmis durum boyle olmazdi sanirim.

Android sevmiyorum diye tek seçeneğim vardı iPhone. Ama şu yeni nesil telefonların çıkışına denk geldi iPhone 5, kararsız kaldım Lumia 920 mi o mu diye. Hiç bekklenmeyecek şekilde Nokia Lumia 920 ağır bastı aldım, 1 aydır resmen aşık oldum elimdeki cihaza, bambaşka birşey bu hiç pişman değilim cesaret edip yeni nesil telefona geçtiğim için.

Tokatçı Apple nihayet duvara tosladı :)

İyi iyi .d

Beklentim bu yönde

oh oh sürsünler yeni cihazları piyasaya (: dahaçok kazıklansın elmacılar (: yazık.. ben bu durumu 2 sene önce söylediğimde gülüyordu herkes suratıma..

epıl kesin öldü bitti mahvolacak abooo.... dipnot: ben tipik bir sazan ve papağanım :))

2500 tl telefon mu olur.

steve jobs ölünce herkes çekinceli bakıyor Apple'a. İşte bir adamı şirketin önüne koyarsan adam ölünce şirkete güven azalır. o kadar ön plana çıkarmamalılardı. birde apple dava açmakla ilgileniyor şu aralar. teknolojiye harcayacak zamanı yok aynı telefonu uzatıp genişletip tekrar sürüyor piyasaya. nereye kadar?

23 Ocak'ta rakamlar açıklandığında yorum yapın. Sonra bütün yazdıklarınızı. Geri almanız gerekir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir