CarPlay ve Android Auto destekli Accord hazır

Honda, Apple CarPlay ve Android Auto'yu destekleyen yeni otomobilini ortaya çıkardı!

CarPlay ve Android Auto destekli Accord hazır

Japon otomobil üreticisi Honda, Apple CarPlay ve Google'ın Android Auto platformlarını destekleyen yeni aracı 2016 Accord'u duyurdu. Araç, Honda'nın bu teknolojileri barındıran ilk otomobili olacak.

Yenilenen Accord, alüminyum motor kaputu ve 19 inç jantlarla artık daha sportif ve sofistike bir görünüme sahip. Aracın 7 inç dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, Apple CarPlay ve Google Android Auto teknolojilerini destekliyor. Accord 2016, 2015 modelinde olduğu gibi dört ve altı silindirli motor seçenekleriyle satışa sunulacak.

Honda'nın yeni Silikon Vadisi Ar-Ge tesisi - Mountain View, Kaliforniya

Honda, diğer otomobillerinde de CarPlay ve Android Auto teknolojilerinin yer almasını planladığını söyledi. Şirket, hangi modellerin güncelleneceği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. Honda America'nın Ar-Ge Başkanı Frank Paluch, Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, teknolojik yeniliklere ayak uydurmaya kararlı olduklarını dile getirdi.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

header videosuna "kapat" düğmesi ekler misiniz yoksa sizi takip etmeyi bırakalım mı?

@28 Temmuz 2015 19:29 header mı:) adblockplus diyorum dostum:) adblock'a chipten itiraz edecek varsa bu son ziyaretim olur siteden vazgeçerim ama adblocktan asla.

Ufak bir display ekran ve apple desteği var güzel birşey. Araç 2.0 Benzinli yakıt tüketimi 11-14 değerleri arasında motor gücü var gaza hafif yüklenen 17-18 değerinde bir tüketim değeri görür. 2015 yılında Audi, BMW, Mercedes gibi lüks segment bile yakıt tüketiminde 7 ve altındaki değerleri verirken Japon Honda meraklısı dışında akıllı bir alıcı kitlesi bulamayabilir. Honda; Performansla birlikte Dizel seçeneği ve yakıt tüketimine daha fazla odaklanmalı

@29 Temmuz 2015 00:00 honda ülkemizdeki yakıt kalitesine güvenmediği için dizel getirmiyormuş ya bir onun arabaları değerli olduğu için insanlara fabrika çıkışlı lpg li araba satıp onları sevindiriyorlar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir