Akıllı cebimizle yaptığımız 5 aptalca şey

Akıllı cep telefonunuzu çok seviyor olabilirsiniz ama bu 5 şeyi yapmamanızda yarar var...

Çok iyi bir uygulama için 1 dolar vermemek

Çok iyi bir uygulama için 1 dolar vermemek

2. Çok iyi bir uygulama için 1 dolar vermemek: Akıllı ceplerde çok sayıda iyi ve ücretsiz uygulama bulmak mümkün. Zaman zaman ise çok küçük bir ücret karşılığında çok iyi bir uygulamaya sahip olabilirsiniz. Eğer 5 liraya yiyebileceğimiz bir yemek için dışarıda sadece daha kolay ve daha lezzetli olduğu için 15 lira veriyorsak, uygulamalarda da aynısı geçerli olabilir. 1-2 dolar gibi küçük bir ücret karşılığında satın alacağınız uygulama, sizi birçok zahmetten kurtarabilir ve hatta eğlendirebilir.

3. Size her şeyi telefonunuz hatırlatıyor: Telefonunuz tarafından sıkça uyarıldığınızda, onu sıkça elinize alarak ekranına bakmak gibi bir alışkanlık edinirsiniz. Bazı kullanıcılar, telefonlarının herhangi bir uyarı vermemesine rağmen titrediğini düşünebiliyorlar.

Sadece önemli olan uyarıları almayı ve başka zaman kontrol edebileceğiniz şeyler için uyarılmamayı tercih etmeniz, dikkatinizin dağılmasını engelleyecek, telefonunuzu her dakika elinize almanıza engel olacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Dikkatsiz kullanıcılara faydalı, dikkatli olanlara ise hatırlatıcı nitelikte, bilmeyenlere ise faydalı yazı olmuş, yazan arkadaşa teşekkürler...

Basit olmuş, kesinlik bildiren cümlelerden kaçınılmış.

adamın elleri güzelmiş...

Chip süper laf sokma ve dokundurma olmuş;bazı sazanlara teknolojik alet ve edavat verilmemesi lazım önüne gelen tablet,akıllı telefon,ve diğer teknolojileri asla satın almamalı ve kullanmamalı.bunu engellemek toplum sağlığı açısından çok iyi olacak malum''''yurdum insanı'''''..

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir