Cep devi, telefonlarını Apple'a gösterecek!

Samsung'un piyasaya süreceği cepleri ilk kez Apple'ın göreceği hiç aklınıza gelir miydi?

  • Zeynel A. Öztürk

Apple'ın Samsung'a karşı açtığı dava sürerken hakim Lucy Koh, Apple'ın Samsung'un çıkmak üzere olan telefonlarına ve tabletlerine erişim sağlaması gerektiğini söyledi.

Apple, Samsung'un en son ürünlerinin kasten iPhone ve iPad'e benzetildiğini, uygulama simgelerinin de fazlasıyla benzer olduğunu iddia etmişti. Samsung'un Apple'a 'göstereceği' ürün örnekleri arasında Samsung Galaxy S2, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 10.1, Infuse 4G, 4G LTE yer alıyor. Hakim Koh, bu eylemin Apple'ın telif hakkı ihlali iddialarıyla ilgili bir görüş ortaya çıkarmadığının da altını önemle çiziyor.

Koh'un Apple'ın tüm Samsung yöneticilerinin görevden alınması isteğini reddettiği biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

esasında resime bakınca benzemiyor da değil hani =)

apple samsung u biraz kıskanmaya başlamış gibi görünüyor.

apple haklı bukadar da taklit edilemez bir cihaz...

aferim kocum apple.

oh bebeğim, tanrılar şahidim olsun ki, yerde para bulsam dahi apple almayacağım, ne çeşit antipatik bi firmasın sen çünkü.

ortasına bide apple düğmesi koysunlar apple niyetine iyi keklerler.

son zamanda o kadar dokunmatik telefon çıktı ki hangisi benzemiyor apple ın telefonlarına hatta hepsi birbirine benziyor hemen hemen. bu da normal sonuçda dizayn olarak illaki benzeyen olacak o kadar telefon var nasıl farklı yapsınlar mutlaka benzeyen yönler olacaktır. apple ile microsoft un benzer yönleri var sanki :)

apple bu benzerlikten şikayet ediyorsa 2 yüzlülük yapıyor çünkü kendisinin taklitçiğini bilen bilir

apple istediği kadar kudursun samsung böyle ürünler ürettiği sürece apple`dan daha fazla satacaktır!

Apple neden bu kadar korkuyor ki Samsung'un üstün gelmesinden, zaten eskiden beri lider olamamıştı, Mac zamanlarında, şimdi de bilen bilmeyen herkes iPhone aldı diye bu konuma geldi, Samsung da bu işin o kadar kolay olmayacağını gösterdi, tekrar geriye düşüversin. Hani Apple için mühim olan prestijli bir azınlığın tercihi olmaktı? :D Komiksin Apple, sevin şimdi.

Benzerliği görmemek için kör olmak gerek? neden takım tutar gibi marka tutuyorsunzu alaamadığınız iphoneyı kıskandığınız ıcın neden samsungu haklı buluyorsunuz? aynısıd egılmı benmı yanlıs goruyorum ?
bırakın allah aşkına herşey ortada zaten

ne şizofrenik hareket. neyi benzer anlamoyorum. zaten yüzeyi dümdüz bir cam adam 3g kamera birde iki tuş koymuş. şimdi ortaya değilde arkaya mı koysun yani. menüler benzermişmiş yıllardır ayar vs pc den bellidir birbirine benzer. ayar menüzüne armut koyacak değil ya çark koyacak tabiki. inş hakim teknoloji özürlüsü değildir.

adamlar daha ne yapsın telefonu üçgen mi yapsın bu apple de kendini telefonu icat eden firma zannediyor herhalde daha ucuz ve daha teknolojik bir firma diye samsung u kıskanıyorlar

Allah aşkına akıl var mantık var. Kardeşim ne istiyosunuz samsung dan adamlar yıldız kare üçgen şeklinde mi telefon yapsın benzememesi için. Bir çok farklı model var ayrı ayrı birbirine benzeyen. Apple ın yaptığı hiç etik değil ayrıca bu şekilde kendine olan güvenini bi hayli kaybettiğinide belli etti. Yazık.

Apple izin vermezse çıkartamayacaklar mı yani? :) Bir Apple sever olarak ben bile saçma buldum..

zamanında Apple in Microsoftu pencere sistemini çalmasıyla suçlaması gibi birşey bu. ne yani üretmesinler mi diğer şirketler telefon!? Zengin olsam bile gidip Apple ürünü almam. onların ürünleri ancak Apple fanboylarınadır. onların ürününe dünyanın parasını verip alacağıma yarı fiyatına başka şirketinkini alırım. şu anda almak istediğim tek telefon Sony Ericsson Xperia Play dir.

samsung zamanın da da motorolayı taklit ediyodu şimdi de apple ı .hiç bi zaman taklit orjinalin yerini tutmaz

Apple bence de haklı bu kadar taklide bir hyr demek lazım nerdeyse kopyasını yapıyor adamlar. Ayrıca ben Samsung olsam üzülmezdim çünkü apple ın samsungu taklit edecek hali yok . apple her zman yeni kendi tasarımlarıyla vardır

Yarın cep telefonu ürettiniz diye birilerine de dava açmasınlar :D

samsung zamanın da da motorolayı taklit ediyodu şimdi de apple ı .hiç bi zaman taklit orjinalin yerini tutmaz
------------------------------------
bütün olayı açıklamış

Önce çin modellerini engellesinler.Samsung Apple'ın canını fazlasıyla acıtmış olacaki hemen dava açmışlar.Samsung çok kaliteli bi firma ve taklit yapıcak felanda değil!

ya arkadaşlar iki telefon benzerliğinin yanında işletim sistemi benzerliğini görmüyormusunuz allah aşkına kör msünüz telefon smgesinden nota kadar hepsi benzıyor docl benziyor tıpatıp aynı görsellikte işletim sistemi

Nekadar nokia özürlüsü var yaw inatla aldık diye apple diyip duruyosunuz? farkındamısınız lgde benziyor :) applenin işi zor artık samsungun çeşiti daha fazla ve seneden seneye appleyi geçiyor bunu görün artık.

samsung taklit yapmaz mi.samsung ilk çıktığında taklit cihazlar yapan bir firmaydi.büyük bir firma oldu ama hala taklit cihazlar yapıyor.yapmıyor diyen kendini kandırır.Göz denen birşey var

Bence çok alakasız olmuş. Ne yani benzer ürün yapılamaz mı? Sonuçta adam kendi geliştirip üretiyo patent hakkını ihlal etmemiş. Yapısal olarak işletim sistemi olarak tamamen farklı bir telefon. İyi olan bir teknolojiyi bende kendi yöntemimle üretip kullanamaz mıyım?. O zaman apple dock yazılımı üreten, geliştiren herkese dava açsın! Monitör üretcileri birbirlerine dava açsın, çünkü üzerindeki marka yazıları olmazsa kimse kolay kolay ayırt edemez. Böyle saçma bir dava ve karar mı olur? Şimdi apple ın samsung ürünlerini kopyalamayacağı ne malum? İnnovosyon açısından samsung u zor durumda bırakan baltalayan siyasi bir karar olmuş kanaatindeyim.

samsung, (galaxy 2-iphone 4) apple ı fena dövdü, apple ne yapacağını saçmaladı. internette arama yapın, galaxy s 2 nin nasıl iphone 4 ü haşat ettiğini, aynı kategoride olmadıklarından kıyas yapmanın apple a haksızlık olduğunun yazıldığını göreceksiniz. bu aptal elmalı makineleri 2 katına alıp bi de böbürlenemezler artık

ya arkadaşlar iki telefon benzerliğinin yanında işletim sistemi benzerliğini görmüyormusunuz allah aşkına kör msünüz telefon smgesinden nota kadar hepsi benzıyor docl benziyor tıpatıp aynı görsellikte işletim sistemi
---------------------------------------------------------------------------
apple`ın rakibinden almakta davranışını bir incele ondan sonra yine bu lafını söyle bakalım:

al işte apple`ın microsofttan çaldıkları:

http://www.chip.com.tr/galeri/win-macos-kim-kimden-ne-aldi_1325.html

Tipik emperyalist saldırgan amerikan politikasından başka bir şey değil yürü be Çin !

Max_Real Qnx

Ünvan maçından önce nasıl ki boksörler birbirlerine girer ve rayting artar.Apple ve samsung yeni cihazları için böyle bir yöntem bulmuş sanırım:)

Kore Malı Samsung ve LG en beğendiğim iki marka, beyaz eşya da dahil, gönül rahatlığıyla alınabilecek ürünler... IPhone gözünde uçuşan yıldızları saymaya devam etsin...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play